Sedmadvacetkrát soudně trestaný zloděj se nepoučil a putoval do vazby

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 10. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Notorický zloděj (47) z obce u Napajedel skončil ve vazební věznici - v minulosti byl už sedmadvacetkrát soudně trestán, ale kradl dál. Zaměřoval se na peněženky, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Tentokrát má zloděj na triku škodu za více než 162 tisíc korun. V prvním případě ukradl v červnu letošního roku v Uherském Brodě v zasedací místnosti peněženku se sedmi tisíci korunami a veškerými doklady. V červenci odcizil ve Zlíně z volně přístupné kanceláře jedné z pojišťoven peněženku s platební kartou a veškerými doklady. Na svou nedbalost doplatila její majitelka, která měla PIN kód platební karty uvedený přímo na ní. Zloděj ji lehce připravil o téměř 30 tisíc korun a o výběr podobné částky se pokusil, což se mu díky stanovené výši denního limitu pro výběry peněz nepodařilo. Ve stejném měsíci odcizil peněženku z kanceláře v Želechovicích nad Dřevnicí, tentokrát se sedmi tisíci korunami. Nakonec v srpnu v Přerově odcizil z kanceláře dvě peněženky s penězi a platebními kartami. Dva majitele připravil o osm tisíc korun a o výběr dalších padesáti a pětatřiceti tisíc korun se pokusil.

"Identifikovat pachatele krádeží a zneužití platebních karet se policistům podařilo podle popisu svědků, kteří muže viděli, a po zhlédnutí kamerových záznamů. Muž se však policistům vyhýbal, cestoval z místa na místo, na předvolání se nedostavoval. Nakonec ho dopadli brněnští policisté. Muž se ke svým prohřeškům přiznal," podotkla Kozumplíková.

Notorický zloděj byl již sedmadvacetkrát soudně trestán, naposledy za krádeže v roce 2013. Trest si odpykal v prosinci roku 2016. Nyní mu v případě odsouzení hrozí osmadvacátý trest odnětí svobody, tentokrát až na pět let.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam