Milionové investice pomohou odstranit havarijní stav na dvou školách

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 10. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští radní schválili několikamilionovou investici do oprav dvou škol v kraji, které se potýkají s havarijním stavem. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení hejtmanství.

Na Gymnáziu Otrokovice bude opravena střecha budovy B. "Ta je v havarijním stavu a je tedy nutné co nejdřív přistoupit k její rekonstrukci. Kompletně zde bude vyměněn střešní plášť včetně nosných dřevěných prvků a provedena kvalitní tepelná izolace. Předpokládaný termín realizace je říjen až prosinec, takže práce budou dokončeny ještě letos," poznamenal Jan Vandík. Oprava střechy otrokovického gymnázia vyjde na 2,810 milionu korun.

Další miliony poputují na opravy ve Vyšší odborné škole pedagogické a sociální a Střední pedagogické škole Kroměříž. Zde se chystají vyměnit kotle. Stávající plynová teplovodní kotelna je už totiž v havarijním stavu. "Nejhorší situace je právě u dvou litinových plynových kotlů, jelikož náhradní díly na ně již nelze zajistit. Zařízení kotelny se celkově demontuje a nahradí novým zařízením – plynovou kondenzační kotelnou, která bude splňovat požadavky na hospodárný a bezproblémový provoz," upřesnil Vandík. Práce zde propuknou příští rok v květnu a potrvají do září téhož roku. Půjde o investici za 4,969 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam