Oprava mostu ve zlínské části Mokrá způsobí výluku autobusů MHD

Foto: DSZOFoto: DSZO
Foto: DSZO
Co se děje 11. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Z důvodu komplexní přestavby mostu na místní komunikaci ve Zlíně ve čtvrti Mokrá zde bude od středy 11. října platit úplná uzavírka. Autobusy MHD na lince 33 budou jezdit po výlukové trase a zároveň bude částečně upraven i jízdní řád, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěch Cekota.

Stavební práce na rekonstrukci mostu přes Pasecký potok na trase od ulice K Pasekám směrem k ulicím Mokrá I a Stráže ve Zlíně vypuknou 11. října a potrvají do konce listopadu. Místní komunikace v bezprostřední blízkosti stavby bude po tuto dobu neprůjezdná. Uzavírka se dotkne i trasy autobusů MHD na lince 33. "Stanovili jsme výlukovou trasu a upravili jízdní řády, aby obyvatelé čtvrti Mokrá o městskou dopravu nepřišli a mohli ji využívat i v čase uzavírky," konstatoval ředitel DSZO Josef Kocháň.

Při uzavírce mostu bude autobusová linka 33 MHD vedena přes ulici Klabalskou I, Na Drahách, Mokrá II (jednosměrný provoz), k provizorní točně u parkoviště restaurace U Barcuchů a zpět po ulici Mokrá I (jednosměrný provoz) na ulici Na Drahách a Klabalská I s napojením na ulici K Pasekám. Budou využity stávající zastávky MHD, pouze zastávka Mokrá se přemístí asi o 50 metrů.

"Navzdory prostorovému omezení na místě dočasné točny jsme se snažili dopravní obslužnost v této lokalitě udržet. Museli jsme připravit pro linku 33 výlukový jízdní řád a zajistit pro jízdy přes Mokrou autobusy o délce 10,5 metru, protože běžné vozy o délce 12 metrů by se v omezeném prostoru nevytočily," vysvětlil hlavní dispečer Josef Polách. Protože má DSZO k dispozici jen několik "desetimetrových"" autobusů, bude provoz na lince v době výluky organizován tak, že kratší autobusy, s označením linky 33w, budou zajíždět do Mokré a delší autobusy, s označením linky 33, budou jezdit na Paseky a zpět přímo, tedy bez zajížďky do Mokré.

"Podmínkou bezproblémového fungování výlukového provozu MHD ve čtvrti Mokrá bude také ohleduplnost a disciplína majitelů osobních automobilů, aby důsledně dodržovali všechny nezbytné zákazy stání a naši jízdu v úzkých ulicích neblokovali," dodal hlavní dispečer.

Chodci budou rekonstruovaný most obcházet po provizorní lávce, která bude vybudována v těsné blízkosti stavby.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam