Neznámý vandal poničil městský majetek u cyklostezky podél Dřevnice

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 11. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Neznámý vandal si dělal zálusk na pamětní desku u páteřní cyklostezky podél řeky Dřevnice v Otrokovicích - zřejmě se domníval, že je z kovu, a tak ji násilím odstranil z kamene. Jenže nenechavec se pořádně přepočítal, deska totiž byla jen z plastu, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

Ulomenou desku odhozenou na zemi našla náhodná kolemjdoucí a odevzdala ji na informace Městského úřadu Otrokovice. Deska byla na kameni pevně přimontována, vandal tak musel k jejímu odstranění vynaložit opravdu hodně energie. Lákala ho zřejmě vidina zisku z jejího prodeje. Jenže když měl desku konečně v rukou, zřejmě následovalo velké zklamání - deska totiž byla z plastu. "V konečném důsledku tak deska zřejmě pro pachatele ztratila hodnotu, a tak ji jednoduše zahodil," dodal otrokovický místostarosta Jiří Veselý. Desku nyní bude město muset nechat na své náklady zpět připevnit na určené místo.

Regionální cyklostezka na trase Zlín – Otrokovice byla veřejnosti otevřena v září 2014, kdy město čerpalo dotace z ROP Střední Morava a smluvně se zavázalo k povinné publicitě. Příjemce podpory má povinnost informovat veřejnost o tom, že jeho projekt je spolufinancován z fondů EU. Pod tím si lze představit například informační panel, tabuli, plakát, leták či pamětní desku s příslušným textem a vizuálním symbolem. "V případě cyklostezky jsme zvolili pamětní desku s logy poskytovatele dotace," dodala Dita Doleželová z odboru rozvoje města. Povinnost naplňování publicity projektu je součástí smlouvy a její nedodržení může znamenat odstoupení od smlouvy.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam