Muž, který umlátil Mongolku, jde na svobodu

ZLÍN, KROMĚŘÍŽ -  Po osmi letech vězení vyjde zanedlouho na svobodu senior, který brutálním způsobem umlátil svou mongolskou přítelkyni. Třiasedmdesátiletého Vladimíra Majzlíka poslal v roce 2009 zlínský krajský soud na 10,5 roku za mříže. Muž byl letos podmínečně propuštěný. Původně si měl ještě odpykat ústavní protialkoholní léčbu. Tu mu ale dnes kroměřížský okresní soud změnil na ambulantní formu. Senior tak podzim svého života stráví už na svobodě.

Majzlíkovi bylo pětašedesát let, když se dostal do vězení. V opilosti a ve vzteku totiž na jedné zlínské ubytovně umlátil svou mongolskou přítelkyni, které říkával Květa. „Nechtěl jsem ji zabít, měl jsem ji rád. Jen jsem ji pleštil, protože byla vůči mně agresivní,“ vypovídal před osmi lety u soudu muž. To jeho „pleštění“ ale mělo podle lékařů znamenat vážné zhmoždění a otok mozku, na jehož následky žena zemřela. Svou tehdejší partnerku ale Majzlík zřejmě bil pravidelně, protože lékaři našli na těle ženy rány staršího data.

Lidé z ubytovny před lety uvedli, že Majzlík byl hodný člověk, ale pokud se napil, byl agresivní. Z jeho pokoje se tak prý často ozýval křik a rány, jako kdyby stěhoval nábytek. Žena prý několikrát volala i o pomoc. Tragický osud Květy se dovršil během oslavy Majzlíkových narozenin. Podle svědků opilý senior svou družku několikrát surově zbil pěstmi. V osudnou noc jí senior dal pěstí takovou ránu, až Mongolka upadla na futra a uhodila se hlavou o lednici. „Nic se jí nestalo, měla jen naražený ret,“ tvrdil tehdy Majzlík. Květa si pak měla na druhý den stěžovat na bolest hlavy, na což jí dal její druh paralen, ale další den už byla mrtvá.

Z celkového desetiletého trestu si Majzlík odseděl celých osm let. V letošním roce byl podmínečně propuštěný, ale měl se ještě podrobit protialkoholní ústavní léčbě. K tomu už ale nedojde a Majzlík už zanedlouho vykročí na svobodu. „Bylo rozhodnuto, že je na místě přeměnit ochranou ústavní léčbu na ambulantní a zároveň stanovit nad odsouzeným pět let dohled probačního úředníka. S ohledem na jeho věk a zdravotní stav, již ústavní protialkoholní léčba ztratila svůj význam,“ vysvětlil kroměřížský státní zástupce Roman Kafka.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x