Šestnáctimilionová oprava silnice na Kroměřížsku je u konce

Rekonstruovaný úsek silnice III/43346 Litenčice-Lísky (Foto: ŘSZK)Rekonstruovaný úsek silnice III/43346 Litenčice-Lísky (Foto: ŘSZK)
Rekonstruovaný úsek silnice III/43346 Litenčice-Lísky (Foto: ŘSZK)
Co se děje 11. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

CHVALNOV-LÍSKY - Už bez jakýchkoliv omezení jezdí řidiči po silnici v Chvalnově-Lískách na Kroměřížsku. Silničáři zde dokončili rekonstrukci 2,5 kilometru krajské silnice, serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje oznámil Vojtěch Cekota.

Stavba vyšla na 15,981 milionu korun, bylo ji možné realizovat díky dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Úprava se dotkla bezmála dvouapůlkilometrového úseku silnice v obci Lísky. Rekonstrukce spočívala v zesílení vozovky pokládkou dvou živičných vrstev (vyrovnávací vrstvy a nové obrusné vrstvy) a v lokální sanaci okrajů vozovky. Tato úprava byla realizována v extravilánu a částečně i v intravilánu, kde navýšení vozovky nevyvolává komplikace v návaznosti na připojení sjezdů a vedení obrub podél silnice," upřesnil Cekota.

V místě zástavby v průjezdním úseku obce Lísky byly vyměněny veškeré konstrukční vrstvy vozovky. Stavební úprava byla řešena v původních směrových a šířkových poměrech. Součástí stavby byla též úprava krajnic (očištění, dosypání se zhutněním), obnovení silničních příkop, stavební úprava propustku (pročištění, úprava výtoku odlážděním kamenem do betonu), úprava napojení silnice III/43345, připojení účelových komunikací a úprava nájezdů a sjezdů k přilehlým nemovitostem. Dále bylo obnoveno a doplněno svislé a vodorovné dopravní značení.

Stavební práce byly zahájeny v polovině června a do konce října bude opravená silnice v režimu tzv. předčasného užívání, protože ještě čeká na svou kolaudaci.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam