Požár zachvátil halu s uskladněným senem

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 11. 10. 2017 | Autor: TZ HZS ZK

ZLÍNSKO - Včera krátce po sedmé hodině večerní byl na tísňovou linku ohlášen požár průmyslové haly v obci Trnava na Zlínsku. Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči ze stanice Zlín a další posilové jednotky dobrovolných hasičů ze Slušovic, Vizovic a následně i Zádveřic a Hvozdné. Celkově se na místo dostavilo 7 cisternových vozů. K události vyrazil také velící důstojník směny.

Po příjezdu a provedení prvotního průzkumu bylo zjištěno, že požár zasáhl plachtovou halu o rozměru asi 30x15 metrů, ve které bylo uskladněno větší množství sena. Jednotky okamžitě natáhly několik útočných proudů a zahájily hasební práce. Kvůli větší spotřebě vody byla zřízena její kyvadlová doprava.

Ve 20:08 hodin byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru. Aby se hasiči dostali ke všem ohniskům, na místo byla povolána těžká technika. S její pomocí je zasažený materiál vyvážen na volné prostranství, kde je postupně dohašován.  

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který pracuje na zjištění příčiny vzniku této události.

Aktualizace:

11.10.2017  7.30 hodin

Celkovou likvidaci požáru oznámil velitel zásahu v 00.07 hodin. Na místě byly do rána ponechány dvě jednotky dobrovolných hasičů na dohlídku nad požářištěm. Vyšetřování příčiny vzniku události bude pokračovat ve spolupráci s policií i v následujících dnech.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam