Jídelna na Podhoří má za sebou další etapu rekonstrukce

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 12. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Už druhým rokem využívají obyvatelé Podhoří moderně zrekonstruovanou jídelnu, kterou provozuje Mateřská škola Zlín, Slovenská. Město již dokončilo i druhou plánovanou etapu rekonstrukce – opravu sociálního zařízení a výdejny v jídelně pro seniory, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

"Součástí díla byla kompletní rekonstrukce sociálního zařízení a výdejny jídel, to znamená vybudování WC pro invalidy, výměna zařizovacích předmětů včetně nových dveří, byly provedeny nové obklady, podlahy, dlažby, podhledy, nové rozvody vody, elektřiny, odpady a odvětrání. Výdejna jídla byla dispozičně přizpůsobena novému gastrozařízení," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Jídelnu v ulici Svatopluka Čecha 516 využívají především senioři, maminky na mateřské dovolené a zaměstnanci okolních firem. "Našim cílem je zajistit stravu v souladu se současnými výživovými trendy, proto jsme moc vděční, že pracovníci kuchyně mají nyní k dispozici nejmodernější technologie. Nabízíme každý den dva druhy jídla s polévkou a nápojem za cenu 70 korun, jedenkrát týdně je ve výběru i jedno jídlo pro náročnější strávníky v ceně 90 korun," uvedla ředitelka MŠ Zlín, Slovenská Jana Moučková.

Jídelna pro seniory na Podhoří nefunguje jako klasická restaurace, ale strávníci si jídla objednávají předem přes elektronický čip. V rámci zkvalitňování služeb nyní přichází s novinkou, kterou mohou zájemci o obědy využívat z pohodlí domova. "Nově nabízíme i možnost objednávek přes internet. Chceme našim klientům ušetřit čas a zároveň nabídnout možnost se rozhodnout později nebo volbu dodatečně změnit v klidu z domu," vysvětlila vedoucí jídelny Lenka Minaříková.

Prostředí jídelny pro seniory na Podhoří s bezbariérovým přístupem je také možno kromě běžného stravování využít i k uspořádání rodinných či firemních akcí. "Rádi zájemcům o organizaci oslavy poradíme nebo s oslavou pomůžeme," vzkázala Lenka Minaříková.

Jídelna je dostupná trolejbusem číslo 4 – zastávka Sv. Čecha. Je otevřena v pracovní dny od 10.30 do 12.30 hodin.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam