Čtveřice fotografů vystavuje své snímky v Baťově mrakodrapu

Foto: Zlínský krajFoto: Zlínský kraj
Foto: Zlínský kraj
Kultura 12. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Výstavu čtyř amatérských fotografů – Vladimíra Březovského, Jana Hrubého, Františka Novotného a Bedřicha Randýska – je možno do konce měsíce října navštívit v Baťově mrakodrapu, sídle Zlínského kraje. Vystavující autoři jsou členy Fotoklubu Vsetín a zároveň jsou sdruženi do skupiny FOTO Q, serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

"Na výstavě představujeme fotky, které jsme vytvořili během posledního roku. Výstava přitom není tematická, neohraničuje jí žádná jednotící linie," sdělil František Novotný, jeden z členů skupiny FOTO Q. K vidění tak jsou zátiší, portréty, makrofotografie, abstrakce, ale i fotografie krajiny, nebo reportážní snímky.

Vladimír Březovský, Jan Hrubý, František Novotný a Bedřich Randýsek se o fotografii aktivně zajímají již od 60. let minulého století, kdy byli členy dnes již zaniklých Fotoklubů MEZ a Z ve Vsetíně. Bezmála po půl století pak založili nový Fotoklub Vsetín a v jeho rámci vytvořili samostatnou skupinu FOTO Q. Písmeno Q přitom odkazuje na počet členů skupiny – kvartet (skupina čtyř).

První výstava skupiny FOTO Q se uskutečnila ve Vsetíně v roce 2010 a od roku 2011 její členové každoročně vystavují i v prostorách Baťova mrakodrapu. Výstava je k vidění ve 3. etáži budovy, vstup na ni je zdarma.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam