Na holešovském zámku vystoupí zpěvák Ivan Hlas

Ivan Hlas (Foto: MKS Holešov)Ivan Hlas (Foto: MKS Holešov)
Ivan Hlas (Foto: MKS Holešov)
Kultura 13. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV – Zpěvák, skladatel a kytarista Ivan Hlas bude mít ve čtvrtek 19. října koncert na zámku v Holešově. Zahraje největší hity jako například Malagelo, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Koncert začne ve 20:00. „Ivan Hlas vystoupí jako trio s violoncellistou Jaroslavem Nejezchlebou a kytaristou Norbim Kovacsem,“ informovala Podhajská. Kromě Malagelo zazní i hity Karlín, Aranka umí hula hop nebo Miláčku, vrať se.

To ale nebude vše a příchozí si poslechnou i další písničky, které zatím tak známé nejsou. „Zároveň představí skladby ze svého posledního alba Krásnej dar, které se svým triem vydal loni,“ doplnila Podhajská.

Ivan Hlas se stal známým především písněmi k filmu Šakalí léta. Za ně dostal v roce 1993 Českého lva. „Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, které doslova zlidověly,“ řekla Podhajská.

Hlas vyrůstal v pražské čtvrti Hanspaulka, líhni proslulých dejvických kapel. Vyučil se knihkupcem a tuto práci nějakou dobu skutečně dělal. Poté vystřídal mnoho dalších zaměstnání, pracoval jako topič, dělník, pošťák, zelinář, kulisák a další.

V roce 1968 založil školní skupinu The Mice a v roce 1971 společně s Janem Velebou Žízeň. Později založil a vedl skupiny Navi Papaya, Ivan Hlas a Nahlas. Hrál i s kapelou Yo Yo Band a Ondřejem Hejmou. Od roku 2005 vystupuje s kytaristou Norbim Kovácsem a violoncellistou Jaroslavem Nejezchlebou v Triu Ivana Hlase.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam