Nemocnice zavádí novinku v podobě cvičení pro těhotné

Ilustrační foto (Foto: Vsetínská nemocnice)Ilustrační foto (Foto: Vsetínská nemocnice)
Ilustrační foto (Foto: Vsetínská nemocnice)
Co se děje 13. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Novinku v podobě cvičení pro těhotné ženy zavádí Vsetínská nemocnice. Bude vždy ve středu odpoledne v nově vybudované tělocvičně v prostorách pavilonu G, řekla serveru Zlin.cz mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Cvičení je rozdělené na dvě skupiny. Pro ženy v pokročilejším stadiu těhotenství od 20. týdne začíná lekce v 16.00 a potrvá do 17.15. Od 17.15 do 18.30 budou cvičit ženy do 20. týdne těhotenství. „Počet cvičících je omezený kapacitou místnosti, maximum je 10 osob,“ uvedla Plačková.

Zájemkyně se mohou přihlásit přes speciální aplikaci na Facebooku. Odkaz i další informace najdou na webu nemocnice. „Záštitu nad projektem převzala Petra Kotrlá z gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice. Ženy budou mít k dispozci podložky na cvičení jógy, gymnastické míče, overbally a gumy,“ vyjmenovala Plačková. Vzít si musí i svoje věci. „Je to například pití, pohodlné oblečení, ručník, svačinu a dobrou náladu,“ doplnila Kotrlá.

Nová tělocvična vznikla letos v pavilonu, kde je oddělení následné péče a k rehabilitaci jeho pacientů je také využívána nejčastěji. „Využíváme ji ke cvičení mobilnějších pacientů, připomenutí cviků pacientům hospitalizovaných s chronickými bolestmi zad. Terapie je individuální, bereme v úvahu fyzické i mentální schopnosti pacientů,“ uvedla vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení Vsetínské nemocnice Mgr. Pavlína Matějčková.

K dispozici jsou žebřiny pro nácvik vstávání z vozíku. „Máme také rehabilitační lůžko i nejrůznější polohovací a rehabilitační pomůcky. Například pro uvolnění spazmu horních a dolních končetin u pacientů po cévní mozkové příhodě,“ doplnila Matějčková. Společně s tělocvičnou vzniklo nové zázemí pro ergoterapii, která se zaměřuje například na obnovení funkce úchopu ruky, návrh a výběr pomůcek pro sebeobsluhu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam