Kriminalisté rozbili jeden z největších gangů výrobců pervitinu na Moravě

Hasiči a policie 12. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Drogové podsvětí na Jižní Moravě dostalo ránu. Kriminalistům Zlínského kraje se totiž podařilo rozbít pervitinový gang, který vyráběl a zásoboval touto drogou prakticky celou Moravu. V jejich síti uvízlo celkem šestadvacet lidí, deset z nich už sedí ve vazbě. O případu kriminalisté informovali dnes na tiskové konferenci.

Celý gang policisté sledovali už od začátku tohoto roku. Muži i ženy různého věku několikrát do týdne vyráběli pervitin v rodinných domech i v bytech na Uherskohradišťsku. „Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. V řadě dalších případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí,“ přiblížil dále zlínský krajský kriminalista Petr Petržela. Desítky dalších lidí pak drogu prodávali dál koncovým uživatelům nejenom ve Zlínském kraji, ale i v Jihomoravském a Moravskoslezském regionu.

Video

Během minulého týdne přikročili policisté k velkému zatýkání a rozsáhlým domovním prohlídkám. V akci bylo celkem 400 policistů prakticky z celé republiky, včetně speciální pořádkové jednotky z Brna, pyrotechniků a Národní protidrogové centrály. Policisté postupně zatkli 26 mužů a 6 žen ve věku od 23 let do 57 let. „Během toho jsme na dvou místech přistihli podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu,“ přiblížil dále Petržela. Dodal, že celá skupina byla podle kriminalistů velmi dobře organizovaná a měla vytvořený systém i rozdělené úkoly. Léky, které jim sloužily na výrobu drog, si obstarávali převážně v Polsku.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zabavili pět varen pervitinu a další laboratorní vybavení, chemikálie i pervitin. Ten putoval na expertízu, aby se zjistila jeho čistota i přesné množství. Mimo pervitin se gang ještě specializoval na prodej marihuany a dalších chemických látek a léků.

Vyšetřovatel nakonec ze všech zadržených obvinil šestadvacet lidí, z toho deset poslal soud do vazby. Všichni jsou obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hlavním pachatelům hrozí až desetileté vězení.

Během čtrnácti dnů jde o druhý velký zásah na výrobce pervitinu. Již před čtrnácti dny stejná skupina, která pracovala na tomto případu, zatkla pět výrobců drog, kteří jsou rovněž ve vazbě.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam