Kriminalisté rozbili jeden z největších gangů výrobců pervitinu na Moravě

Hasiči a policie 12. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Drogové podsvětí na Jižní Moravě dostalo ránu. Kriminalistům Zlínského kraje se totiž podařilo rozbít pervitinový gang, který vyráběl a zásoboval touto drogou prakticky celou Moravu. V jejich síti uvízlo celkem šestadvacet lidí, deset z nich už sedí ve vazbě. O případu kriminalisté informovali dnes na tiskové konferenci.

Celý gang policisté sledovali už od začátku tohoto roku. Muži i ženy různého věku několikrát do týdne vyráběli pervitin v rodinných domech i v bytech na Uherskohradišťsku. „Hlavním organizátorem skupiny byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. V řadě dalších případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí,“ přiblížil dále zlínský krajský kriminalista Petr Petržela. Desítky dalších lidí pak drogu prodávali dál koncovým uživatelům nejenom ve Zlínském kraji, ale i v Jihomoravském a Moravskoslezském regionu.

Video

Během minulého týdne přikročili policisté k velkému zatýkání a rozsáhlým domovním prohlídkám. V akci bylo celkem 400 policistů prakticky z celé republiky, včetně speciální pořádkové jednotky z Brna, pyrotechniků a Národní protidrogové centrály. Policisté postupně zatkli 26 mužů a 6 žen ve věku od 23 let do 57 let. „Během toho jsme na dvou místech přistihli podezřelé osoby přímo při vaření pervitinu. V jednom domě probíhala poslední fáze výroby pervitinu a v dalším byla výroba drogy zrovna po dokončení. Na některých místech jsme přistihli i odběratele drog, kteří už čekali na dokončení výroby pervitinu,“ přiblížil dále Petržela. Dodal, že celá skupina byla podle kriminalistů velmi dobře organizovaná a měla vytvořený systém i rozdělené úkoly. Léky, které jim sloužily na výrobu drog, si obstarávali převážně v Polsku.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zabavili pět varen pervitinu a další laboratorní vybavení, chemikálie i pervitin. Ten putoval na expertízu, aby se zjistila jeho čistota i přesné množství. Mimo pervitin se gang ještě specializoval na prodej marihuany a dalších chemických látek a léků.

Vyšetřovatel nakonec ze všech zadržených obvinil šestadvacet lidí, z toho deset poslal soud do vazby. Všichni jsou obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Hlavním pachatelům hrozí až desetileté vězení.

Během čtrnácti dnů jde o druhý velký zásah na výrobce pervitinu. Již před čtrnácti dny stejná skupina, která pracovala na tomto případu, zatkla pět výrobců drog, kteří jsou rovněž ve vazbě.

Fotogalerie

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam