Prezident Zeman zrušil návštěvu kraje. Hejtman mu chtěl zaplatit jen oběd

Prezident Miloš Zeman (Foto: Zlin.cz)Prezident Miloš Zeman (Foto: Zlin.cz)
Prezident Miloš Zeman (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 13. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN, PRAHA – Prezident České republiky Miloš Zeman zrušil svou listopadovou návštěvu Zlínského kraje. Podle serveru Aktuálně.cz mu totiž hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) odmítl jeho návštěvu celou zaplatit.

Na Zlínský kraj přišel zhruba před dvěma týdny dopis, v němž prezident zrušil svou návštěvu kraje. Vše se mělo stát poté, co hejtman Jiří Čunek vzkázal prezidentské delegaci, že jim nezaplatí celou návštěvu, ale pouze oběd a večeři do třiceti tisíc korun. „Takovou částku nedáváme každému, je to významné. Považoval jsem to za velký benefit, ale zkrátka mi oznámili, že do našeho kraje tedy nepojedou," vysvětloval serveru Čunek.

O peníze prý podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka nejde. „Jde o hrozně trapné a mediálně vděčné kopání do kotníku,“ reagoval Ovčáček. Prezident místo do Zlínského kraje zavítá do sousedního regionu. „V Olomouckém kraji bude fajn,“ dodal Ovčáček.

Náklady takové delegace se pohybují kolem sta tisíce korun a většinu z toho platí kraje. Z politických kruhů už se delší dobu objevuje kritika, že by si prezident měl takové návštěvy hradit ze svého rozpočtu. Kritici prezidenta navíc neustále upozorňují na to, že Zemanovy časté návštěvy regionů souvisejí s jeho předvolební kampaní.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam