Paní Štěstěna byla doma. Ševci udolali Jihlavu 2:1

ZLÍN - Fotbalisté Jihlavy měli ve Zlíně nakročeno k třem cenným bodům. Nakonec se ale vydali v sobotním teplém podvečeru na Vysočinu hodně smutní a domácí mohli slavit. Vyhráli totiž v 10. kole Het ligy gólem z penalty v 93. minutě těsně i šťastně 2:1. Co je doma, to se počítá.

„Naši fotbalisté si asi mysleli, že si zahrají fotbal, soupeře snadno zdolají a bude pohoda,“ glosoval především první půli hodně kriticky trenér Fastavu Bohumil Páník.

Jihlavští byli o dost lepší, Zlínu nešlo nic, hosté od 13. minuty naprosto zaslouženě vedli chytrým lobem Ikauniekse 1:0.

Řada domácích byla opravdu zralá na vystřídání, postihlo to v půli Vukadinoviče.

Ševci se přece jen rozjeli, ale v 50. minutě málem inkasovali, Dvořák střílel zblízka těsně nad.

Zlínští postupně přidávali plyn, v 74. minutě Kopečný ideálním přízemním centrem našel Diopa a ten s přehledem srovnal.

Zápas spěl do remízové koncovky, ovšem Traore v 92. minutě vyhrál hlavičkový souboj, Rosa fauloval v nouzi na hraně ofsajdu Džafiče a Železník v úplně poslední minutě penaltu proměnil.

„Za deset kol se proti nám kopala už šestá, soupeře jsme výborně přečetli, ale v závěru měl navrch, co naděláme, jedeme dál,“ konstatoval trenér Jihlavy Ivan Kopecký.

Fastav Zlín – Vysočina Jihlava 2:1.

Ve čtvrtek hurá do Olomouce na Evropskou ligu, Zlínští hostí FC Kodaň, sobotní výkon z první půle by ani náhodou nestačil.