Kraj schválil hospodaření svých nemocnic, v mínusu skončila jen zlínská

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 16. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hospodaření krajských nemocnic bylo na konci srpna v plusu, výjimkou byla pouze Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Přesná čísla hospodaření schválila Rada Zlínského kraje, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí zlínského hejtmanství Renata Janečková.

"Těší mě, že ve srovnání s loňským rokem si nemocnice vedou lépe," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který má krajské zdravotnictví na starosti. Největší skok udělala Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, která ačkoliv je jako jediná konci letošního srpna ve ztrátě 7,1 milionu korun, oproti stejnému období v loňském roce zlepšila zisk o 11,8 milionů korun. Největší zisk na konci srpna vykázala Uherskohradišťská nemocnice (28,5 milionů korun), následuje Vsetínská nemocnice (21,1 milionů korun) a Kroměřížská nemocnice (12,2 miliony korun).

Vedení Zlínského kraje včele s hejtmanem Jiřím Čunkem v únoru letošního roku odvolalo předsedu představenstva Baťovy nemocnice Pavla Calábka a na jeho místo jmenovala Radomíra Maráčka, který byl do té doby ředitelem lázní Karlova Studánka. Současně nové vedení kraje odvolalo předsedy všech představenstev krajských nemocnic a Radomíra Maráčka jmenovalo předsedou všech představenstev.

"„Výhodou společného představenstva nemocnic je snížení nákladů na materiál při společném nákupu pro všechny nemocnice. Už dnes, půl roku po změně vedení, vidíme, že to byl krok správným směrem, protože náklady na spotřební materiál jsou nižší, což se odráží i v hospodářském výsledku nemocnic," doplnil hejtman Čunek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam