Krádež pokladny v maskách Santa Clause je u soudu, bratrům hrozí roky vězení

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Hasiči a policie 16. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKO - Po pěti měsících skončilo návrhem na podání obžaloby vyšetřování případu dvou bratrů z Kroměříže, kteří v maskách Santa Clause ukradli pokladnu s téměř 100 tisíci korunami v jedné z obcí na Zlínsku. O případu informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Případ se stal letos na jaře, při konání tradiční venkovní zábavy – pálení čarodějnic. Po nevydařené akci skončili tehdy mladíci v rukou policistů.

"Následovalo policejní prověřování celého případu, které obnáší výslechy svědků, znalecké posudky, odborná vyjádření z kriminalistického ústavu a další úkony trestního řízení. Na základě zjištěných informací zahájili kriminalisté trestní stíhání obou bratrů pro trestné činy krádež a výtržnictví, které spáchali ve spolupachatelství," uvedla Kozumplíková s tím, že muži se k činům přiznali. Vyšetřování bylo ukončeno návrhem na podání obžaloby.

Dosud netrestaným bratrům ve věku 20 a 23 let nyní díky mladické nerozvážnosti hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

Mladí sourozenci se letos v dubnu rozhodli zlepšit svou finanční situaci nekalým způsobem. Napadlo je, že by mohli navštívit tradiční akci pálení čarodějnic v obci na Zlínsku a ukrást tržbu. Přípravu podle vyšetřovatelů rozhodně nepodcenili. Aby nebyli příliš nápadní, vzali si s sebou čepice a masky Santa Clause. Byli připravení také na to, že by je mohl někdo pronásledovat, proto se vyzbrojili slznými plyny a plynovými pistolemi. A do třetice ze svého vozidla BMW odstranili zadní registrační značku pro snazší únik. Akce mohla začít.

Mladší z bratrů si nasadil masku, vyběhl z lesa, u vstupu ukradl pokladnu s tržbou a utíkal zpět do lesa, kde na něj čekal sourozenec, který sledoval, zda jsou pod dohledem pronásledovatelů. Vzhledem k tomu, že za lupičem běželi hned tři pořadatelé, bratři neváhali a stříleli za sebe plynovými pistolemi ve snaze pronásledovatele zastrašit. I přes důkladně promyšlený plán se však mladíkům nepodařilo ostraze uniknout. Zadrželi je těsně před jejich vozem. V odcizené pokladně bylo téměř sto tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam