Zlínský a Moravskoslezský kraj budou pracovat na rozvoji Pusteven a Radhoště

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 17. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na rozvoji cestovního ruchu v oblasti Pusteven a Radhoště budou spolupracovat Zlínský a Moravskoslezský kraj. Dohodu schválili radní Zlínského kraje, sdělil serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového odboru zlínského krajského úřadu.

Obě místa jsou navštěvovanou oblastí. „Lokalita Pusteven a Radhoště, která se nachází na hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje, patří k vyhledávaným turistickým cílům obou krajů. Vzhledem ke vzrůstající oblibě domácího cestovního ruchu a nárůstu návštěvnosti této lokality je proto nezbytné zabývat se vybranými tématy koncepčně a koordinovaně,“ uvedl radní Zlínského kraje Jan Pijáček, který je zodpovědný za cestovní ruch.

Obě strany se v memorandu dohodly například na spolupráci při pořízení architektonicko-urbanistické studie a manuálu veřejného prostranství této lokality. „Studie má zahrnovat úpravy kolem kaple na Radhošti i blízké sochy Cyrila a Metoděje, okolí Pusteven i úseku mezi těmito dvěma místy včetně míst poblíž sochy Radegasta,“ informoval Vandík.

Manuál veřejného prostranství bude pro změnu stanovovat pravidla užívání prostředí Pusteven a trasy směrem na Radhošť, dále regulaci reklamy, omezení vjezdu vozidel, jednotný informační systém i návrh mobiliáře od stojanů na kola přes lavičky až po odpadní koše. „Společně hodláme podporovat také úpravy lyžařských běžeckých tras stejně jako přípravu nových a rozvoj stávajících cyklistických i trailových tras,“ doplnil Pijáček.

Představitelé obou krajů se také dohodli, že se budou pravidelně setkávat aspoň dvakrát ročně. „Na setkání budou pozvaní i zástupci místních obcí, Správy CHKO Beskydy, podnikatelé v oblasti cestovního ruchu i významní vlastníci pozemků v dané lokalitě. Naváže se tak na první společné jednání, které se uskutečnilo letos v březnu v Trojanovicích,“ dodal Vandík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam