V období Dušiček posílí dopravní společnost spoje MHD na hřbitovy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 18. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Také v letošním roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) posílí v dušičkovém období své autobusové linky, které používají cestující k jízdám na místní hřbitovy. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Zvláštní jízdní řády budou platit po dva víkendy na lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu. "Na autobusové lince 31 budou zařazovány posilové spoje na trase mezi zastávkami Náměstí Míru – Náměstí Práce – Krematorium a zpět na Náměstí Práce a Školní, a to v nepracovních dnech 28. – 29. října a rovněž o víkendu 4. a 5. listopadu. Posilové spoje se budou na lince objevovat přibližně v čase od 8.00 do 18.00 hodin. Tyto zvlášť označené autobusy budou vynechávat zajížďku na zastávku Maják-točna. Budou jezdit podle mimořádných jízdních řádů, které budou zveřejněny na zastávkách i na internetu," upřesnil Cekota s tím, že některé z posilových spojů budou jezdit od zastávky Krematorium dál přes zastávku Kudlov-tiskárna až na točnu Kudlov-U Pomníku padlých a zpět, aby se návštěva Lesního hřbitova usnadnila obyvatelům Kudlova a aby nemuseli jezdit na hřbitov oklikou přes celé centrum města.

Po oba víkendy – poslední říjnový a první listopadový – budou na lince 31 platit odlišné jízdní řády pro soboty a odlišné pro neděle. O nedělích bude hustota a kapacita MHD zvlášť posílena v odpoledním čase mezi 14. a 15. hodinou a mezi 15.30 a 16.30, aby se lidé bez problémů dostali na občanské pietní shromáždění (29. 10.) nebo církevní dušičkovou pobožnost (5. 11.), které budou začínat na Lesním hřbitově vždy v 15.00 hodin.

"Pokud by se zvýšený zájem o přepravu na Lesní hřbitov projevil v dušičkovém období i v pracovních dnech, dispečeři DSZO budou situaci monitorovat a budou připraveni operativně vyslat na linku i posilový vůz," doplnil Cekota.

Doprava cestujících bude v nepracovních dnech dušičkového období mimořádně zajišťována též ke hřbitovu ve Zlíně-Mladcové. Několik spojů linky 32 bude prodlouženo z točny Mladcová-Bartošův dům až na dočasně zřízenou zastávku Mladcová-hřbitov. Konkrétní spoje budou vyznačeny v jízdních řádech na zastávkách i na internetu.

V Otrokovicích na lince 55 zajíždějí ke hřbitovu do Kvítkovic standardně dva odpolední spoje každou sobotu a neděli. V dušičkovém období budou na tyto spoje zařazovány pro zvýšení přepravní kapacity dva autobusy místo jednoho.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam