Tyran s nožem v ruce nutil matku, aby stáhla trestní oznámení

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 19. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve vazební věznici skončil muž (49) ze Zlína, který opakovaně týral svou maminku. Naposledy ji dokonce s nožem v ruce nutil, aby stáhla trestní oznámení proti němu, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž, který žije se svou sedmdesátiletou matkou v jedné domácnosti, je podezřelý ze spáchání zločinu vydírání. V případě odsouzení by mohl za zdmi věznice strávit dvě léta až osm let.

Vydírání se měl dopustit na své matce, kterou opakovaně týral. "Pod vlivem alkoholu ji po dobu čtyř dní nevybíravými výrazy nadával a pohrozil jí dokonce i nožem. Důvodem jeho agresivního chování bylo nařízení soudního jednání pro podezření z trestného činu týrání osoby ve společném obydlí. Matku tímto způsobem nutil, aby stáhla trestní oznámení proti němu," konstatovala Kozumplíková.

Kromě toho byl muž letos v červenci podmíněně odsouzený pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože porušil zákaz policistů vstupovat do společně obývaného bytu a zdržet se styku se svojí matkou. "Je zřejmé, že muž dlouhodobě nerespektuje nařízení ani zákazy soudu. I proto zřejmě soud akceptoval návrh na jeho vzetí do vazby," dodala policejní mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam