Kodaň před branami. Ovšem olomouckými…

ZLÍN / OLOMOUC  Podruhé vstoupí do téže řeky. V Evropské lize ovšem hrají ve čtvrtek proti FC Kodaň fotbalisté už zase FC Zlín potřetí. Před třemi týdny jim hrubě nevyšel úvod v Moskvě, ale pozor, před pěti ani proti Tiraspolu.

A tak si fotbalisté Zlína v duelu s mistrem Dánska FC Kodaň zase budou muset dát veliký pozor na úvod.

Kdo viděl premiérové dešťové vystoupení v Olomouci proti moldavskému klubu z Tiraspolu, dobře si vzpomene, že právě na začátku obou poločasů mohli hosté několikrát skórovat.

Memento je tedy jasné. A něco navíc. Trenér Páník se byl v neděli podívat na čtvrtečního soupeře, který neoslnil, prohrál v Odense gólem z první minuty 0:1 a v dánské lize na šesté příčce zrovna nezáří.

„Cesta byla docela únavná, po zápase s Jihlavou jsem spal asi dvě hodiny, ale v Dánsku to „live“ poučení samozřejmě bylo,“ říká.

Prohrát by bylo na zavření postupových bran, remízovat na jejich přivření, vyhrát naopak na pořádné otevření. Za čtrnáct dnů míří Ševci zase do metropole Dánska.

Zápas si nenechají ujít zlínští fandové, ze Zlína jede speciální vlak i kolony osobních vozů, jako vždy pozor na průjezd Přerovem, tentokrát by ale ve večerních hodinách měl být ve městě na Bečvě relativní klid.

Na Andrově stadionu v Olomouci se začíná ve 21.05. Každý hlas dobrý, nevšední fotbalové zážitky zajištěny.