Ve Zlíně jezdí čtyři nové autobusy za 25 milionů

Foto: DSZOFoto: DSZO
Foto: DSZO
Co se děje 20. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Dopravní společnost Zlín-Otrokovice koupila za 25 milionů korun bez DPH čtyři nové autobusy. Jeden je kloubový s 35 místy a tři jsou bez kloubů s 24 místy, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí podniku Vojtěch Cekota.

Společnost autobusy zařadila do svého vozového parku. Na linkách nahradí některá z nejstarších vozidel, která jsou stará až 17 let a mají najeto kolem 700 tisíc kilometrů. Firma nové vozy zakoupila na základě výsledku vyhlášené veřejné zakázky. „Vozidla jsou nízkopodlažní, klimatizovaná a čalouněné sedačky mají potahy s nízkým plyšem. Maximální rychlost je pro městský provoz omezena na 65 kilometrů v hodině,“ uvedl Cekota.

Autobusy vyhovují technické normě Euro 6. Tři autobusy mají délku 12 metrů a poslední 18 metrů. „Cena za krátký vůz činila bez DPH 5,5 milionu a 8,7 milionu za kloubový vůz. Prodejce poskytuje záruku na vozidla 36 měsíců, lak a karoserii deset let. Garantovaná životnost včetně dodávek náhradních dílů a technické podpory je 15 let,“ informoval Cekota.

Nové autobusy získaly evidenční čísla 679, 680, 681 a 828. „Jsme rádi, když můžeme zvyšovat kvalitu vozového parku pořizováním nových vozidel. Vždy to znamená nemalý technologický pokrok proti vozidlům vyřazovaným i větší pohodlí pro cestující. Novější autobusy jsou také šetrnější k životnímu prostředí,“ řekl ředitel dopravní společnosti Josef Kocháň. Podnik chce do konce listopadu pořídit ještě další jeden kloubový autobus a tři bez kloubu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam