Vykřičený dům v Kostelanech: Středoškolačky to braly jako slušný přivýdělek

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 19. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Byl penzion v Kostelanech na Kroměřížsku skutečně jenom penzionem nebo to byl tzv. „vykřičený dům“, kde sexuální služby nabízely i nezletilé dívky? Tuto kauzu nyní rozplétá zlínský krajský soud. Na lavici obžalovaných je majitel penzionu, šestapadesátiletý Antonín Cápek a jeho bývalá provozní čtyřiatřicetiletá Adriana Černotová. Oběma hrozí v případě prokázání viny až dvanáctileté vězení za obchodování s lidmi, kuplířství, ohrožování výchovy dítěte a podávání alkoholu mladistvým.

Případ sahá až do roku 2004. V Kostelanech na Kroměřížsku si Cápek koupil penzion, který předělal na luxusní podnik. V něm se ale měly podle obžaloby odehrávat až do roku 2014 party, které končily sexem, mnohdy i skupinovým, to vše za peníze. Cápek si na to měl najímat studentky z kroměřížských středních škol, navíc některé z nich neměly ještě ani osmnáct. Cápek i Černotová ale shodně tvrdí, že žádné sexuální party se v penzionu neodehrávaly, naopak, že se tam jen popíjelo, bavilo nebo se hrály kuželky.

Některé ze svědkyň ale připustily, že za sex dostaly peníze. „Asi před deseti lety jsem jezdila do Kostelan. To už mi mohlo být osmnáct.  Nabídla mi to známá, jestli si nechci přivydělat. Já souhlasila. Přijel pro mě taxík, něco se vypilo, pak následoval bazén nebo vířivka a pak záleželo na tom, jestli se šlo na pokoj nebo ne. Nikdo mě do toho nenutil,“ vypovídala dnes jedna z dívek.

Pak si už na další věci nepamatovala, ani to kolik si za své služby vydělala i kdo jí platil. „Kontaktoval vás někdo a říkal, jak máte vypovídat, kolik vám bylo let a kdo vás vyplácel?“ Dotázala se mladé ženy soudkyně Iveta Šperlichová. Dívka jí na to odpověděla, že ne, ale pak se přeci jen ještě trochu rozpomněla. „Mohla jsem dostávat víc než tisíc korun. Byl to slušný přivýdělek,“ dodala ještě.

Další z předvolaných dívek se prý takové party zúčastnila pouze jednou. „Popíjela jsem tam a pak jsem měla s jedním pánem pohlavní styk. Za to jsem dostala asi dva tisíce korun od barmanky. Víckrát jsem tam nebyla,“ uvedla mladá žena, které v té době bylo devatenáct let.

Třetí z předvolaných dívek tvrdila, že v té době tak pila, že si nic nepamatuje. „Co se dělo v Kostelanech, si nevzpomínám. Bývala jsem tak tak opilá, že si nepamatuji ani, jak to končilo a ani to, jestli jsem za to dostala peníze. Brala jsem to jako zábavu a pařbu,“ chichotala se žena.

Podle policie platili zákazníci za účast na večírku až patnáct tisíc korun. To ale bývalí klienti popřeli. Podle nich sex s dívkami měli, ale ne za peníze. Na večírcích se rovněž pořizovaly fotografie, které se našly v počítači při domovních prohlídkách.

Před soudem dnes vypovídal i bývalý elitní policista Pavel Benedikt Stránský, který případ vyšetřoval. Podle Černotové totiž na ni kriminalista naléhal a chtěl po ní erotické služby. „Bála jsem se ho. Neustále mi vyvolával, zval mě na večeře, a když jsem ho odmítla, tak mi vyhrožoval, že mi vezme děti. Nakonec toho nechal,“ uvedla soudu Černotová a znovu vše zopakovala i Stránskému tváří v tvář. „Je to naprostý nesmysl. V té době jsem případ šetřil a je možné, že jsem ji opakovaně kontaktoval kvůli doplnění výslechů, ale ostatní je nesmysl,“ ohradil se Stránský.

Černotová prý sama kontaktovala policii a řekla, co se má dít v Kostelanech. „Přišlo mi to, že se s panem Cápkem nepohodla, a tak se mu chtěla nějak pomstít. Setkali jsme se vícekrát i u ní doma, protože bylo nutné udělat ještě pár dokazování. Ale to bylo vše. Ale pokud tvrdí, že jsem jí měl vyhrožovat i vyvolávat přes mobil, tak to se dá snadno dohledat,“ řekl jí do očí bývalý policista. Stránský dnes už u policie nepracuje. Loni byl vysvěcen na biskupa a je ve starokatolické církvi.

Soud bude pokračovat na začátku listopadu výslechem dalších svědkyň, které se měly v kostelanském penzionu pohybovat.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam