Na Padělkách řádí samozvaný strážník. Tomu, kdo špatně parkuje, poničí auto.

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 21. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Obyvatele místní části Padělky ve Zlíně terorizuje vandal. Ten totiž úmyslně ničí auta všem, kteří špatně zaparkují. Škody jdou už do desetitisíců korun. Policie už po něm pátrá a prosí o pomoc i veřejnost, aby byla v této lokalitě vnímavá a ihned je volala, pokud uvidí cokoliv podezřelého.

Škrábance, propíchané pneumatiky, a dokonce i auta politá barvou. To je výsledek řádění vandala, který v lokalitě Padělky a na ulici Sokolská ničí zaparkovaná auta. Na svědomí jich má už několik. A pravděpodobně to dělá vždy, když někdo špatně zaparkuje, například u popelnic nebo na vodorovném značení.

„Je to hrozné. A už se to tu děje delší dobu. Viděla jsem jak politá auta barvou, tak i nešťastníky s poškrábaným lakem. To přece není normální,“ pokyvuje hlavou Marie Benedělová. „Známá vykládala, že jí někdo celý bok auta poškrábal něčím hodně ostrým. A mému sousedovi zase někdo propíchal pneumatiky. Vím, že parkoval u popelnic. Ale co mají ti lidi dělat, když je tu tak málo míst ke stání. Evidentně to je člověk, který sám nemá auto a netuší, jaké to je tu denně hledat parkovací stání,“ poznamenal Marek Křížek. „Mému manželovi zase někdo poškrábal celý bok auta, propíchal pneumatiky a snažil se mu ulomit i zrcátko. V pneuservisu říkali, že to kolo je probodnuté něčím hodně ostrým a špičatým, jakoby šídlem,“ sdělila zase své zkušenost paní Š.

Samozvaný strážce pořádku si však zadělává na pořádný malér, dokonce i na vězení. Už po něm jde totiž policie. „Ano, mohu potvrdit, že v tuto chvíli máme hlášené čtyři případy poničených aut v této lokalitě a případem se zabýváme,“ potvrdila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Poškozených aut je však pravděpodobně mnohem víc, než má policie hlášené. Ta proto vyzývá každého, komu se v lokalitě Padělky nebo Sokolská stal nebo stane obdobný problém, aby rozhodně neváhali a oznámili to. „Do tohoto místa už posíláme častěji i naše hlídky, a to nejenom motorizované, ale i pěší, kteří místa procházejí i několikrát za noc. Přesto bych se rád obrátil s prosbou o pomoc i na veřejnost, aby ihned volala nás nebo státní policii, pokud uvidí cokoliv podezřelého,“ vyzval ještě jednou i za městskou policii jejich mluvčí Pavel Janík.

Samozvaný strážce pořádku se dopouští trestného činu poškozování cizí věci, za což mu hrozí v případě prokázání viny až roční vězení. Mimo to bude muset uhradit škodu, kterou napáchal.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam