Zlínská univerzita se zařadila mezi nejlepší polistopadové vysoké školy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 22. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří mezi 3 % nejlepších škol v oblasti střední a východní Evropy a zemí bývalého Sovětského svazu. Vyplývá to ze žebříčku, který zveřejnila respektovaná britská společnost Quacquarelli Symonds (QS) Ranking a server Zlin.cz o tom informoval Jan Malý z tiskového oddělení univerzity.

V letošním roce se UTB ve sledované oblasti ocitla na 91. pozici. "Oproti loňskému roku jsme se zlepšili o čtyři místa," připomněl rektor univerzity Petr Sáha. Na špičce žebříčku přitom stojí moskevská Lomonosovova univerzita, z ČR se nejlépe umístila Univerzita Karlova na 4. příčce. Ve srovnání českých univerzit patří Univerzita Tomáše Bati 9. místo z celkem 26 veřejných vysokých škol. "Zároveň stále potvrzujeme, že jsme nejlepší z univerzit, které v Česku vznikly po roce 1989," upozornil dále rektor.

Žebříček QS hodnotí vysoké školy podle devíti kritérií. "Nejlepších výsledků jsme dosáhli v kategoriích publikace akademických pracovníků, mezinárodní vztahy, akademičtí pracovníci s titulem Ph.D., počet zahraničních studentů a hodnocení zaměstnavateli," doplnil Petr Sáha.

Univerzita se v krátké době objevila s obdobným hodnocením již v druhém nezávislém srovnání světových vysokých škol. V září publikoval žebříček kvality škol také britský týdeník Times Higher Education (THE). Ten zařadil zlínskou univerzitu mezi 5 % nejlepších škol na světě. Podle žebříčku THE, který hodnotí univerzity v zemích rostoucích ekonomik, je pak Univerzita Tomáše Bati 8. nejlepší školou v ČR a zároveň, stejně jako v žebříčku QS, nejlepší z polistopadových univerzit.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam