VOLBY: Volební komise musela k ženě přivolat záchranku

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 21. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V nečekané drama se proměnily volby v Rožnově pod Radhoštěm. Volební komise tu musela přivolat záchranku k jedné ženě, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

Neštěstí se stalo v pátek večer. Seniorka na invalidním vozíku chtěla odvolit doma, a tak k ní zamířila volební komise s přenosnou urnou. Při příjezdu k bytu ženy se zevnitř ozývalo volání o pomoc. Jak se ukázalo, žena v bytě upadla a nemohla se hýbat. Nebýt volebních komisařů, kdo ví, jak dlouho by musela v bytě čekat na pomoc.

"Když se žena chtěla dostat ke svým vchodovým dveřím do bytu, nešťastně z vozíku v úzké chodbičce upadla a nedokázala se vlastní silou pohnout. Protože v bytě bydlí sama, neměl ženě kdo pomoci. Volání o pomoc naštěstí uslyšeli právě členové volební komise, kteří k rožnovské seniorce přijeli. Okamžitě zavolali městskou polici," poznamenal Gross.

Strážníci společně se členy hasičského sboru města dveře do bytu otevřeli a ženě pomohli dostat se zpět do invalidního vozíku. Přivolána byla také lékařská záchranná služba. Ke zranění seniorky naštěstí nedošlo a volička nakonec mohla splnit i to, kvůli čemu celá příhoda vznikla – vhodit do přenosné urny svůj hlas.

Průběžná volební účast byla v Rožnově v pátek po 21. hodině 39,41 % oprávněných voličů. Mezi jednotlivými volebními okrsky v Rožnově jsou výrazné rozdíly. Nejvyšší účast je tradičně v okrsku č.5 (MŠ Horní Paseky) – 47 %, naopak nejméně voličů, 34,7 %, prozatím přišlo volit v okrsku č. 14 (ZŠ 5. května).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam