VOLBY: Ve zlínské nemocnici mají o volby největší zájem pacienti gerontologie

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Politika a ekonomika 21. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Až do sobotní 14. hodiny pokračují v Česku volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a o volby projevili zájem také pacienti Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Ti sice nemohou zamířit klasicky do volebních místností, ale volební komise jim umožní odvolit prakticky u lůžka, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Jak tisková mluvčí informovala, ve zlínské krajské nemocnici by mělo odvolit celkem 62 lidí. V převážné většině jde o pacienty, možnosti odvolit přímo v nemocnici ale využili i někteří zaměstnanci.

"Přesné číslo lidí, kteří svůj hlas vhodí v nemocnici do přenosné urny, budeme znát až po skončení voleb. Například v pátek se stalo, že jeden z pacientů, který byl na zvláštním seznamu voličů, si to nakonec rozmyslel a volit nechtěl," poznamenala Dana Lipovská.

Vůbec největší zájem o volby projevili pacienti z Centra klinické gerontologie, následuje chirurgie, rehabilitace a další. V pátek odvolil také pacient z jednotky intenzivní péče. Věkový průměr volících pacientů je 68 let. Kromě pacientů se voleb rozhodli zúčastnit i někteří zaměstnanci nemocnice. "Na zvláštním seznamu voličů je tak například i všeobecná sestra, která má po oba volební dny službu a není přímo ze Zlína, takže by volit doma nestihla," dodala mluvčí nemocnice.

V Uherskohradišťské nemocnici je na zvláštním seznamu voličů 53 lidí, ve Vsetínské nemocnici 40 lidí a v Kroměřížské nemocnici na seznamu není nikdo. V každé nemocnici budou však kromě lidí na zvláštním seznamu volit také pacienti, kteří si stihli vyřídit voličský průkaz. "Jejich přesný počet nevíme, často se jedná o pacienty, kteří mají dlouhodobě naplánovaný zákrok, vyřídí si sami voličský průkaz a dají vědět až v den hospitalizace, že chtějí volit," dodala Lipovská.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam