Konstruktér minimotorek vystavuje snímky z cesty do Pamíru

Foto: CCRVMFoto: CCRVM
Foto: CCRVM
Kultura 22. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Autorská výstava fotografií Pamírem na dvou kolech je v těchto dnech k vidění ve Zlíně, ve 14. etáži sídla krajského úřadu. Autorem snímků je cestovatel a konstruktér minimotorek Jaroslav Holík, server Zlin.cz o tom informoval Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Cestu do třetího nejvyššího pohoří světa Pamíru, který se nachází v Tádžikistánu u hranic s Čínou, podnikl Jaroslav Holík v roce 2013. "Byla to velmi dobrodružná výprava, která přinesla mnoho zážitků. Zažili jsme jízdu po poušti, kolem kosmodromu Bajkonur, viděli jsme hořící step," vzpomínal cestovatel. Na minimotorce ujel 14 tisíc kilometrů, doprovod mu dělal syn Jan. Výstava Pamírem na dvou kolech je k vidění až do 15. prosince.

Oba cestovatelé už také plánují další cestu, odstartují v březnu 2018. Vyrazí na zimní přejezd sibiřského jezera Bajkal. "Trasa je dlouhá 660 kilometrů," upřesnil Jaroslav Holík. Cestovatelé se budou muset vyhýbat trhlinám a současně překonávat několikametrové ledové bariéry, to vše při teplotě minus 20°C. Přejet Bajkal na motocyklu po délce se zatím nikomu na světě nepodařilo. Premiéru si na této výpravě odbude i motocykl na elektrický pohon.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam