Policie obvinila zloděje, který má ve Zlíně na svědomí 13 krádeží

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 22. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil teprve dvaadvacetiletého muže ze Zlína, který se v průběhu deseti týdnů dopustil na různých místech Zlína třinácti krádeží. Okradl spící lidi, svého kamaráda a několikrát také zneužil neopatrnosti lidí, kteří si nechali odemčené dveře, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž kradl na různých místech ve Zlíně. Celkově svým jednání způsobil okradeným škodu za více než 60 tisíc korun. V celkem třinácti případech v době od počátku června do poloviny srpna letošního roku kradl všechno, co se mu naskytlo, všude, kde měl možnost.

"Okradl svého kamaráda, u kterého byl na návštěvě, o herní konzoli včetně her a o mobilní telefon, v několika barech zase ukradl odložené peněženky. V rodinném domě využil momentálně otevřených vstupních dveří a z chodby odcizil dámskou kabelku s peněženkou a platební kartou. Na zastávce MHD mu neunikla únava sedícího muže a okradl ho o peněženku a mobilní telefony. Únavy zneužil také u spících mužů v baru či v parku. Ze stavební buňky odcizil batoh s veškerým obsahem. Batoh ukradl také z lavičky u základní školy. V restauraci vzal odloženou dámskou kabelku včetně klíčů od luxusního vozidla, peněženky, klíčů od domu a platební karty. Když v zavazadlech či peněženkách našel platební kartu, neváhal ji použít nebo se o to alespoň pokusil," upřesnila Kozumplíková.

Mladý zloděj byl v dubnu letošního roku podmíněně odsouzen za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku se zkušební dobou až do roku 2019. Ke všem krádežím, které jsou mu nyní kladeny za vinu, se přiznal. Hrozí mu za ně až pětileté vězení.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam