Konference zaměřená na přírodu nabídne ve Zlíně i interaktivní hry pro veřejnost

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 23. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Objevujeme a pozorujeme přírodu, takové bude hlavní téma již 17. Krajské konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji, kterou tradičně uspořádají spolek Líska, Alcedo – středisko volného času Vsetín a Zlínský kraj. Uskuteční se v úterý 7. listopadu na Fakultě technologické Univerzity Tomáše Bati Zlín a opět bude určena nejen pedagogům a odborným pracovníkům, ale celé široké veřejnosti, serveru Zln.cz to sdělil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Záštitu nad akcí převzal radního Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

V úvodní dopolední části čeká na její účastníky například referát na téma zkoumání přírody pomocí DNA, doplněný o představení aktivit, které v této oblasti školám nabízí Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati. K vidění budou také prezentace školního programu Les ve škole, který motivuje žáky, aby měli rádi les, zkoumali ho a pečovali o něj, a programu Jděte ven zacíleného na to, aby rodiče trávili s dětmi více času venku. "Odpolední část programu bude zaměřena na celkem šest pracovních dílen, kde budou připraveny nejrůznější interaktivní hry, aktivity, výukové metodiky nebo publikace. Na konferenci budou také předány certifikáty v soutěži o titul Regionální výrobce podporující místní udržitelnou ekonomiku 2017 a Cena za přínos k rozvoji EVVO ve Zlínském kraji za rok 2017," upřesnil Vandík.

V rámci doprovodného programu se představí také některé neziskové organizace, školy i další vzdělávací subjekty ze Zlínského kraje, stejně jako regionální výrobci. Návštěvníci budou mít i možnost prohlédnout si prostory fakulty.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam