K výročí vzniku československého státu se v Otrokovicích uskuteční slavnostní večer

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 23. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - U příležitosti 99. výročí vzniku samostatného československého státu chystá město Otrokovice ve středu 25. října pietní akt i slavnostní večer. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

V 16.00 hodin se uskuteční pietní kladení věnců k pomníku obětem 1. světové války na nám. 3. května. Poté se bude pietní akt konat také u pomníku v Kvítkovicích, a to před kaplí sv. Anny.

Slavnostní večer, při kterém bude připomenut význam státního svátku, bude zahájen v 17.00 hodin ve velkém sále Otrokovické Besedy. "Každoročně jsou u této příležitosti udělena významná ocenění. V letošním roce budou uděleny tituly Cena města Otrokovice, Osobnost města a dvě Čestná občanství města Otrokovice. Tato ocenění uděluje Zastupitelstvo města Otrokovice za dlouhodobý přínos a propagaci města," doplnila Stehlíková s tím, že celým večerem se bude prolínat zajímavý kulturní program. Vstup na slavnostní večer je volný.

Den vzniku samostatného československého státu je státní svátek České republiky, který se slaví každoročně 28. října. Slaví se jako připomenutí výročí 28. října 1918, kdy zástupci Národního výboru československého zveřejnili provolání o vzniku Československa a vydali zákon o zřízení samostatného státu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam