VOLBY: Strážníci během voleb řešili zapomenuté občanky i problém s uzamčením volební místnosti

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 22. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Průběh parlamentních voleb byl z pohledu zlínských strážníků docela poklidný. Řešili jen několik zapomenutých občanek, problém s uzamčením jedné volební místnosti a museli se postarat i o jednoho seniora, který už nezvládl odejít z volební místnosti sám domů, server Zlin.cz o tom informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Mimořádné bezpečnostní opatření trvalo od pátku 20. října od 13.30 hodin až do sobotního pozdního odpoledne. Za oba dva dny provedli strážníci 808 kontrol volebních místností a jejich okolí, na bezpečnostní akci se podílelo 30 městských policistů. Dohled byl zaměřen především na dodržování veřejného pořádku a nebyly při něm zaznamenány žádné závažnější problémy, které by mohly narušit řádný průběh voleb.

"Strážníci ve dvou případech dovezli do místa bydliště občanské průkazy, které jejich držitelé zapomněli přímo ve volebních místnostech. V dalším případě pomáhali seniorovi, jenž nedokázal z volební místnosti odejít sám domů. Prostřednictvím telefonu hlídka kontaktovala jeho dceru a ta si tatínka následně vyzvedla. Při noční kontrole pomáhala jedna z hlídek s uzamčením vstupních dveří objektu, kde se nacházela volební místnost, neboť zde došlo k technickému problému s jejich uzamčením. Jiná hlídka pak zjistila, že před jednou z volebních místností zůstala i po 22. hodině cedule s označením volebního okrsku i se státní vlajkou. Aby je v průběhu noci nikdo neukradl, převezli je strážníci na služebnu a ráno je předali zpět volební komisi," konstatoval Pavel Janík.

Po uzavření volebních místností strážníci také monitorovali a usměrňovali příjezd vozidel okrskových volebních komisí ke zlínské radnici, kde byly volební výsledky zpracovány.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam