Podivuhodné sportovní příběhy nedělního odpoledne a večera

ZLÍN - V deštivém dnu to měli sportovní fandové v neděli odpoledne a večer coby své hody. Ve tři na hokej a pak hezky šupky dupky v šest na fotbal.

Hokejoví Berani jsou specialisté na lahůdky a lá pan Hitchcok a předvedli to i tentokrát. Dvě a půl minuty před koncem prohrávali s Libercem o dva góly, ale pak se do toho obuli na lotyšský způsob.

Nejdříve snížil v 58. minutě Roberts Bukarts a nebývalý vzmach dovršil v čase 59.44 jeho krajan, obránce Freibergs.

Nu a ve čtvrté minutě nastavení propíchl Beran Honejsek srdce Bílých tygrů potřetí.

Aukro Berani Zlín – Bílí Tygři Liberec 3:2.

Paradoxní je, že senzační obrat značná část diváků neviděla. „Odcházeli jsme s kamarádem za beznadějného stavu 0:2 tři minutky před koncem řádné hrací doby, s tím, že bychom rádi stihli fotbal. Až tady jsme se dozvěděli, jak to dopadlo,“ usmíval se třeba Vlastimil Langer už na sedačce fotbalového stadionu.

Kdo si nepřispíšil z hokeje, měl zase smůlu, parádní gól zlínského Ekpaie totiž přišel už ve 2. minutě.

Domácí hráli proti Mladé Boleslavi na začátku výborně, mohli skórovat i podruhé, ale pak úplně zkolabovali. Osm zlých minut s děsivými chybami v obraně trestali postupně Přikryl, Chaluš a Mebrahtu.

Posledně jmenovaný pak čtvrt hodinky před koncem zvýšil na 4:1, čímž znovu předčasně vyhnal spoustu zlínských fandů. Pak se ovšem dokrmil do hattricku ještě jednou.

Je tedy otázka, kolik gólů z hezké nedělní jedenáctikusové porce fandové hokeje a fotbalu vlastně viděli.

Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 1:5.