Skupina Synot prohlubuje obchodní spolupráci s Řeckem

Ilustrační foto (Foto: www.synot.cz)Ilustrační foto (Foto: www.synot.cz)
Ilustrační foto (Foto: www.synot.cz)
Politika a ekonomika 24. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Skupina Synot dodá další dva tisíce videoloterních terminálů do Řecka. Pokračuje tak ve spolupráci s řeckou státní loterií, na jejíž provoz má monopol společnost OPAP. Synot uspěl v tendru v roce 2015, kdy se stal jedním ze čtyř světových dodavatelů videoloterních terminálů. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

"Řecké státní loterii jsme v první fázi dodali dva tisíce strojů, z nichž je část již delší dobu v provozu.  Společnost OPAP si před nedávnem dělala vlastní vyhodnocení spolupráce. Jsme velice rádi, že je právě s námi dodanou technikou natolik spokojená, že jsme se dohodli na navýšení počtu strojů na dvojnásobek. Do Řecka tak dodáme další dva tisíce videoloterních terminálů,“ uvedl ředitel společnosti Synot International Limited Neofytos Neofytou.

Uvedené stroje by podle Pekařové měly být v síti OPAP provozovány již ve druhé polovině roku 2018. Spolu s dříve dodanými zařízeními se tedy bude jednat o 4000 kusů herních zařízení, které klienti najdou ve stovkách provozoven.

"Řecko se po letech prohibice, která zde způsobila nebývalý rozmach nelegálního hazardu, vrátilo k legálnímu, regulovanému provozu loterií. V zemi se totiž objevilo na 150.000 nelegálních automatů, se kterými si nikdo nevěděl rady,“ mínila Pekařová. OPAP, který má nyní v této zemi na provoz loterií monopol, uzavřel se skupinou Synot první smlouvu již v roce 2015. Realizace projektu se však zpozdila kvůli nedořešené legislativě.

Skupina Synot již dříve uvedla, že v Řecku plánuje investice i v jiných oblastech, než je loterní průmysl. Jde především o IT technologie, telekomunikační služby, podporu sportu a cestovního ruchu a podobně. Podobné záměry má Synot i v dalších zemích, ve kterých podniká. Rozšiřuje například aktivity na Balkáně. Nedávno například získal většinový podíl ve společnosti, která je jedním z největších provozovatelů výherní hrací techniky v Makedonii.

Skupina Synot zaměstnává asi 3000 lidí, její roční obrat je přibližně 16 miliard korun. Kromě loterního průmyslu a dodávky IT technologií, softwarových řešení a herních zařízení se Synot věnuje i cestovnímu ruchu a sportu, podpoře startupových projektů, mediálním aktivitám a dalším podnikatelským odvětvím. Synot působí ve dvou desítkách zemí světa.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam