Ve Zlíně je k vidění téměř 300 originálů od Salvadora Dalího

Ilustrační foto (Foto: Filmový uzel Zlín)Ilustrační foto (Foto: Filmový uzel Zlín)
Ilustrační foto (Foto: Filmový uzel Zlín)
Kultura 25. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ve Filmovém uzlu Zlín jek vidění výstava jednoho z největších představitelů surrealismu Salvadora Dalího. Do ledna tak mohou návštěvníci akce vidět skoro 300 originálů od tohoto slavného umělce, serveru Zlin.cz to uvedla organizátorka výstavy Michaela Orbesová.

Na prostoru téměř 500 metrů čtverečních mohou lidé obdivovat originální grafiky, plastiky, tapisérie, porcelán či dokonce flakony od jednoho z největších a nejkontroverznějších umělců 20. století. "Svým rozsahem a obsahovou pestrostí jde o největší výstavu Salvadora Dalího v České republice. Na výstavě mohou lidé zhlédnout i například bronzovou kubistickou sochu anděla, která dosud nebyla v Česku nikdy vystavena. Díla pocházejí ze sbírek a galerií v Maďarsku, Praze i Paříži. Ve Zlíně budou k vidění do 14. ledna," upřesnila Orbesová.

Součástí výstavy je také projekce životopisného dokumentu Čtvrtá dimenze nebo fotografie Václava Chocholy, který Salvadora Dalího zachytil v roce 1969 v Paříži. Nechybí ani prodejní část s grafikami, knihami a suvenýry, a také sítotisková dílna. Expozici pak provází hudba Andyho Čermáka, speciálně složená pro zlínskou výstavu. Záštitu nad výstavou převzal primátor města Zlína Miroslav Adámek.

Pořadatelé výstavy upozorňují na to, že v sobotu 28. října bude Filmový uzel uzavřen pro veřejnost z důvodu konání konference TEDxZlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam