Ve Zlínském kraji začaly motoristům sloužit tři nové mosty

Nový most 43815-2 v Brusném (Foto: S. Brázdil)Nový most 43815-2 v Brusném (Foto: S. Brázdil)
Nový most 43815-2 v Brusném (Foto: S. Brázdil)
Co se děje 25. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - V těchto dnech byly ve Zlínském kraji dokončeny přestavby tří mostů pro motoristy. Serveru Zlin.cz to za Ředitelství silnic Zlínského kraje uvedl Vojtěch Cekota.

Nové mosty vznikly v Brusném na Kroměřížsku, ve Vlčnově na Uherskohradišťsku a v Růžďce na Vsetínsku. Celkové náklady dosáhly vice než 15,5 milionu korun. Všechny tři stavby byly financovány Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Celkové přestavby se dočkal například most přes Slavkovský potok mezi křižovatkou silnic III/43815 a III/43732 a obcí Brusné. Stavební práce zde byly zahájeny začátkem června a přišly na 4,643 milionu korun.

Původní most před obcí Vlčnov na silnici II/495 byl zcela odstraněn a nahrazen novou nosnou konstrukcí z ocelového vlnitého plechu. Stavba byla realizována po etapách. "Při přestavbě mostu byla provedena kompletní rekonstrukce silnice II/495 v celkové délce 54 metrů. Stavební práce byly zahájeny v první polovině června a celkově byla proinvestována částka 5,013 milionu korun," upřesnil Cekota.

Odstraněn byl také původní most v Růžďce. Nový most je tvořen železobetonovou monolitickou rámovou konstrukcí s lomenou příčlí a součástí mostu je také železobetonová opěrná zeď. Stavební práce byly zahájeny v polovině června a jednalo se o investici za 6,027 milionu korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam