Malí pacienti budou svůj pobyt v nemocnici zachycovat prostřednictvím fotoaparátu

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 25. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotografický projekt nazvaný Viděno dvojíma očima zpestří hospitalizovaným dětem pobyt v Uherskohradišťské nemocnici. Po dobu své hospitalizace budou vybraní pacienti fotit vlastní zážitky a prožitky na dětském oddělení, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Nápad se zrodil v ZUŠ Uherské Hradiště, konkrétně u starších žáků výtvarného oboru a jejich vedoucího Marka Malůška. "Přišlo nám zajímavé spojit zájem a radost nemocných dětí s následnou prací studentů ZUŠ, kteří budou s nafocenými materiály pracovat. Musí totiž na závěr projektu sestavit výstavní soubor, který veřejnosti představíme v nemocniční galerii," uvedl Marek Malůšek. Projekt se bude týkat především starších dětských pacientů, kteří budou schopni se s fotografickou technikou zdárně poprat.

V současné době už studenti ZUŠ Uherské Hradiště rozdali třem hospitalizovaným dívkám fotoaparáty, seznámili je s koncepty projektu i s obsluhou techniky. Pacientky budou po dobu svého pobytu v nemocnici dokumentovat nejen okolní prostředí, ale i sebe samotné – pokusí se zachytit například své nálady a osobní prožitky.

Výstava Viděno dvojíma očima se v nemocniční Galerii Patro v centrálním objektu Uherskohradišťské nemocnice objeví začátkem příštího roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam