Dušičky: Květiny a svícny už zloděje tolik nelákají

ilustrační foto: foto Zlin.czilustrační foto: foto Zlin.cz
ilustrační foto: foto Zlin.cz
Hasiči a policie 26. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Už za pár dnů vypuknou dušičky. Zlínské hřbitovy se v těchto dnech mění na lokality s největším pohybem lidí, ale bohužel i zlodějů. Ti se však už dávno nezaměřují na květinové výzdoby nebo měděné svícny. 

Dušičky sice připadají na příští čtvrtek, už tento víkend se ale očekávají první nápory návštěvníků, kteří budou mířit na hřbitovy. S tím souvisejí problémy nejenom s nedostatkem parkovacích míst, ale i s nájezdy zlodějů. Doby, kdy v jejich spárech končily květiny či jiné věci z náhrobků, které by se daly zpeněžit, už jsou ale víceméně pryč. A ty tam jsou i doby, kdy hřbitovy hlídali policisté z koňských hřbetů. „Krádeže už nejsou tak velkým problémem jako tomu bývalo v uplynulých letech, proto jsme zatím od těchto typů kontrol upustili,“ sdělil serveru Zlin.cz mluvčí zlínské krajské policie Petr Jaroš.

To však neznamená, že na všech sedmi městských hřbitovech nebude v období dušiček posílen počet hlídek státní i městské policie. Zloději se totiž zaměřili na zcela jiné zboží. „Velmi často se totiž setkáváme s tím, že lidé při práci kolem náhrobků nechávají u pomníky odložené své věci, jako například kabelky,“ vysvětlil mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík. 

A hned na druhém místě jsou velmi častým lákadlem zaparkovaná auta. „Prakticky pokaždé se setkáme s někým, kdo nechá ve svém voze pootevřené okno a nebo odloženou peněženku. Proto se v našich kontrolách, které budou trvat po celé dva týdny, budeme zaměřovat právě na tyto nešvary,“ upozornila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Problémům s parkováním se mohou lidé vyhnout tím, že využijí městskou hromadnou dopravu. Ta jako každý rok posiluje své spoje ke všem městským hřbitovům, a to především na Lesní hřbitov, hřbitov na Mladcové a v Kvítkovicích.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam