Chinaski dorazí do Zlína s nejvýpravnějším turné ve své historii

foto: zdroj Agentura Velrybafoto: zdroj Agentura Velryba
foto: zdroj Agentura Velryba
Kultura 26. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci svého turné vystoupí známá kapela Chinaski také ve Zlíně, a to ve čtvrtek 26. října na Zimním stadionu Luďka Čajky. Fanoušci se mohou těšit na největší pódium, jaké lze postavit v českých halách, posuvné LED plochy, které dokáží dynamicky měnit scénu, i jednu z nejlepších aparatur na světě s mixážním pultem, který je jediným exemplářem ve střední Evropě, serveru Zlin.cz to oznámila marketingová manažerka Agentury Velryba Alena Zámečníková.

V rámci nejvýpravnějšího turné v historii kapely odehraje skupina Chinaski celkem 25 svých hitů, zazní i písně z aktuálního alba Není nám do pláče.

"Výprava turné je obrovská, jen technický projekt vznikal tři čtvrtě roku. Z technického hlediska je zajímavé například velké množství LED ploch, z nichž některé jsou pohyblivé a dokáží scénu dynamicky měnit. Tato technologie, která je ekonomicky velmi náročná, je v rámci Česka i Slovenska ojedinělá. Ani z předních světových kapel ji nemá každý," podotkl Martin Duda ze společnosti, která za koncepcí scény stojí. "Stejně jako vizuální zážitek jsme řešili i ten zvukový. Naši odborníci dokonale vypočítali, jak aparaturu zavěsit, aby měli lidé co největší zvukový zážitek. Dokonce se nám na turné podařilo získat mixážní pult, který je ve střední Evropě pouze v jediném exempláři," doplnil Duda.

Do koncertu, přesněji řečeno do jeho projekcí, hodlají Chinaski zapojit i fanoušky. Těm stačí pouze nahrát fotku jejich šťastného okamžiku na Instagram s hashtagem #neninamdoplace. "Databázi šťastných okamžiků vytváříme s fanoušky skoro rok. Nyní ji zakomponujeme i do projekcí, takže se lidé uvidí. Vizuál některých skladeb na nich dokonce postavíme," popisuje Martin Pokorný z managementu BrainZone.

Technicky náročné koncerty kapela zkoušela v Ostravě. "Budeme hrát zhruba 25 songů. Zároveň představíme novou zpěvačku, osmnáctiletou Majdu Královou, která si s námi střihne několik písní jako Slovenský klín, Punčocháče nebo Dobráka od kosti," konstatoval zpěvák Chinaski Michal Malátný. Před koncertem v halách budou mít návštěvníci šanci vidět a navštívit ve virtuální realitě místa, kde se nahrávka Není nám do pláče natáčela. Hostem turné je slovenský zpěvák Peter Aristone.

Kapela Chinaski se po úspěchu alba Rockfield vrátila s jeho následovníkem Není nám do pláče letos v květnu. Nová nahrávka opět vznikala pod producentským dohledem zkušeného Grega Havera. Tentokrát ovšem muzikanti kolem frontmana Michala Malátného na několik písniček tým rozšířili o další posilu - producenta Stefana Skarbeka. S nimi nakonec postupně nahrávali v Austrálii, londýnských Dean Street Studios, na Novém Zélandě nebo v kalifornské poušti.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam