Víkend v zoo se ponese v duchu strašidel

foto: Zoo Zlínfoto: Zoo Zlín
foto: Zoo Zlín
Co se děje 27. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlínská zoo o víkendu prověří odvahu dětí, chystá se tu halloweenská prohlídka. Strašidelná bude mimo jiné i nabídka občerstvení - podávat se bude například vroucí krev mrtvé nevěsty, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Hlavní program je připraven na sobotu 28. října, o zábavu bude postaráno i v neděli 29. října. Na účastníky sobotní strašidelné procházky areálem zoo čekají čarodějnice, duchové, kostlivci, ale i dlabání dýňových lampiček, dětská halloweenská komentovaná prohlídka, speciální strašidelná procházka a také odměna za halloweenský kostým. "Vůbec poprvé budou moci zájemci zavítat i na strašidelnou prohlídku zámku Lešná. Navíc v sobotu prodlužujeme otevírací dobu zoo do 20.00 hodin, pokladny budou otevřeny do 18.00 hodin," konstatovala Bujáčková.

V neděli 29. října zoo znovu nabídne dětskou halloweenskou prohlídku i odměnu za halloweenský kostým. "Areál zoo od hlavního vstupu po pavilon žiraf a interiéry zámku Lešná zpestří ,duchařská´ výzdoba. Náš tým zahradníků opět připravil nápaditá aranžmá, ve kterých samozřejmě nechybějí čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři, dýně a další motivy," doplnila Bujáčková.

Zájemci o sobotní dětskou halloweenskou komentovanou prohlídku s čarodějnicemi mají sraz před půl čtvrtou u tropické haly. První prohlídka startuje v 15.30 hodin, další tři pak v desetiminutovém intervalu. S čarodějnicemi se děti nebudou ani chvilku nudit, navíc mohou ochutnat i čarovný lektvar.

Strašidelná procházka pro změnu nabídne 12 různých stanovišť, na kterých si děti vyzkouší svou odvahu a statečnost. Cestu jim usnadní světelné směrové šipky, všechna stanoviště budou označena. Mapka trasy bude k dostání také v pokladnách zoo. "Tuto prohlídku ovšem nedoporučujeme malým dětem," poznamenala Bujáčková.

Každý návštěvník, který v sobotu 28. a v neděli 29. října přijde do zoo v halloweenském kostýmu (nestačí jen mít drobnou rekvizitu typu klobouk, upíří zuby atd.), získá navíc hezký dárek. Aby byl halloweenský vínkend dokonalý, budou se v zoo podávat i speciální strašidelné delikatesy. "Mistři kuchaři již nyní na halloweenský víkend připravují naprosto speciální jídelníček. Lidé si budou moci pochutnat třeba na elixíru z muších křídel a žabích stehýnkách, Zombíkově hnátě se žlučovou kaší nebo na vroucí krvi mrtvé nevěsty," dodala Bujáčková.

K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, které si návštěvníci mohou vzít s sebou. Pro všechny případy však u hlavního a sezonního vstupu nabídne zoo v sobotu od 14.00 hodin k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou i baterkami.

Halloweenský víkendový program

Sobota 28.10.

10.00 - 16.00 strašidelné prohlídky zámku Lešná

13.30 - 15.00 dlabání dýní na nádvoří zámku

14.00 - 17.30 prodej lampionů u hlavního a sezónního vstup

15.30, 15.40, 15.50, 16.00 dětská halloweenská prohlídka

17.30 - 19.30 strašidelná procházka

Neděle 29.10.

10.00 - 16.00 strašidelné prohlídky zámku Lešná

13.00, 13.15, 13.30, 13.45 dětská halloweenská prohlídka

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam