Pár minut nepozornosti stálo návštěvníky zlínského hřbitova 15 tisíc korun

foto: Policiefoto: Policie
foto: Policie
Hasiči a policie 28. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Pouhých 10 minut stačilo zloději k tomu, aby se dostal do vozidla zaparkovaného u zlínského hřbitova a odcizil z auta věci manželského páru. Škoda se vyšplhala na 15 tisíc korun, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Zloděj do auta vnikl po rozbití zadního okna. Z vozidla pak vzal dámskou kabelku a sportovní batoh. Věci ležely položené na zadním sedadle.

"V zavazadlech byly veškeré doklady manželů z obce u Zlína včetně mobilního telefonu, peněženky, platebních karet a finanční hotovosti téměř 10 tisíc korun. Zloděj se navíc může seznámit s kompletní zdravotní dokumentací okradeného muže, kterou měl také uloženou v batohu," poznamenala Kozumplíková. Celková škoda způsobená poškozením zadního okna a odcizením věcí se vyšplhala na téměř 15 tisíc korun.

Zlínští policisté šetří případ jako krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který hrozí pachateli v případě jeho vypátrání až dva roky odnětí svobody.

"Apelujeme na řidiče, aby si i v době svátku Památky zesnulých dávali pozor na svoje věci. Nikdy by je neměli nechávat položené na sedadlech uvnitř auta, lákají totiž zloděje. Pokud už věci nutně potřebují nechat ve vozidle, je lepší je uložit do kufru. Před odchodem od auta by si pak řidiči neměli zapomenout zkontrolovat uzamčení všech dveří," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam