Listopad bude v kině Hvězda na britskou notu

foto: kino Hvězdafoto: kino Hvězda
foto: kino Hvězda
Co se děje 29. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Listopad v kině Hvězda bude britský. Jako už tradičně v poslední listopadový víkend naplní Uherské Hradiště přehlídka UKUH: Dny britského filmu a kultury, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí hradišťských městských kin Jaromír Orel.

Navíc se i letos pořadatelé pokusí navnadit od začátku měsíce diváky na pestrou směsici britských filmů nebo snímků o Velké Británii v mnoha žánrových polohách.

"Nezůstane ale jen u hrané formy. Velkou podívanou slibuje čerstvý dokumentární přírodovědný snímek z produkce BBC s názvem Earth: Den na zázračné planetě, ať už v českém dabingu Ivana Trojana, nebo s titulky a originálním hlasem Roberta Redforda, či velmi zajímavý snímek Summerhill o téměř stoleté tradici alternativního a velmi živého vzdělávacího systému," pozval Orel s tím, že snímek uvede následnou besedu na téma jiného přístupu ke vzdělávání dětí.

Do Uherského Hradiště ve čtvrtek 16. listopadu také opět zavítá známý anglista, překladatel a znalec Williama Shakespeare profesor Martin Hilský s besedou Shakespearovy hrdinky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam