Cestovatelské akce, koncerty, vaření, Igráček, to jsou akce na Východní Moravě

Co se děje 29. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

VÝCHODNÍ MORAVA – Listopadová Východní Morava je lákavým místem pro návštěvu a skvělou možností, jak příjemně strávit volný čas. Na některé pořady pozval server Zlin.cz mluvčí Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Zdeněk Urbanec.

Až do 15. prosince je ve 14. etáži sídla krajského úřadu ve Zlíně k vidění fotografická výstava Pamírem na dvou kolech. Autorem snímků je cestovatel Jaroslav Holík.

Ve středu 1. listopadu zve Kino Klub Sušil v Bystřici pod Hostýnem na besedu a video show Afrika na Pionieri, začátek je v 19 hodin. O dobrodružné cestě bude vyprávět Marek Svobodník. Vstupenky na www.smsticket.cz. Cena 170 korun v předprodeji, 200 korun na místě.

V Domě kultury Uherský Brod zahraje ve středu Hradišťan & Jiří Pavlica, koncert začne v 19 hodin, vstupné stojí 350 korun.

Ve čtvrtek 2. listopadu bude přednášet v Knihovně Kroměřížska v Kroměříži Pavel Mach o zážitcích z cest po Etiopii a Indonésii. Začátek je v 16.30.

V pátek 3. listopadu vystoupí v Domě kultury Vsetín Ivo Jahelka a Miroslav Paleček. Dvojkoncert začne v 19 hodin. Vstupné stojí 190 Kč v předprodeji, 220 korun na místě.

V sobotu 4. listopadu zažije Archeoskanzen Modrá u Uherského Hradiště symbolické zamykání spojené se zabijačkou a ochutnávkou pálenek a likérů. Oblíbený skanzen bude pro zájemce otevřen i v zimě.

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti zve v sobotu na vaření dýní. Marie Lekešová ukáže, že recepty z dýní nejsou jen současným módním výstřelkem. Akce se uskuteční od 9 do 12 hodin.

Noční prohlídku zámku zažijete 4. listopadu od 17 hodin v Holešově. Vstupné od 40 do 70 korun.

V Obchodním domě 13 ve Zlíně je k vidění výstava Fenomén Igráček, která představuje legendární hračku. K vidění jsou i unikátní Igráčky v podobě Tomáše Bati a Emila Zátopka. Otevírací doba je od 10 do 18 hodin každý den kromě neděle. Vstupné stojí 30 korun.

Filmový uzel Zlín pořádá o prvním listopadovém víkendu workshop Vytvoř si vlastní film. Program je vhodný pro děti a dospělé od 5 do 100 i více let. V sobotu i v neděli se program uskuteční od 12 do 17 hodin.

V neděli 5. 11. bude v Holešově od 9 hodin k vidění Hubertská jízda - slavnostní průvod uniformovaných myslivců pěšky i na koních půjde od zámku na náměstí. Od 9.30 proběhne v kostele Nanebevzetí Panny Marie slavnostní troubená a zpívaná Hubertská mše svatá.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam