Provoz na silnicích v kraji hlásí nově Zelená vlna, zadává ho přímo dispečink KOVEDu

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 30. 10. 2017 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Součástí dopravního zpravodajství Zelená vlna, které vysílá Český rozhlas, jsou nyní také informace o aktuálním zpoždění vlaků či autobusů. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí zlínského hejtmanství Renata Janečková.

Za Zlínský kraj tyto informace rozhlasu dodává krajem založená společnost Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED ZK). Rozhlas tak rychle posluchače informuje o výraznějších zpožděních způsobených například dopravní nehodou nebo stavebními pracemi na silnici a železnici.

"Pracovníkům rozhlasu v současnosti tyto informace předáváme prostřednictvím speciální webové stránky, kam je sami vybíráme a umisťujeme. Jednáme již však o rozšíření naší spolupráce a proškolení pracovníků rozhlasu tak, aby si mohli sami potřebné informace získávat přímo z našeho dispečinku, což celý proces významně zjednoduší a urychlí," uvedl František Brachtl, ředitel společnosti KOVED ZK.

Informace o aktuálním stavu provozu veřejné dopravy ve Zlínském kraji nabízejí také webové stránky společnosti KOVED ZK (www.koved.cz). V sekci Centrální dispečink je možno například sledovat aktuální polohu jednotlivých spojů v mapě. Kromě aktuálních výluk a uzavírek stránky obsahují informace o linkách a spojích všech smluvních dopravců na území kraje včetně jízdních řádů nebo ceníků. Nechybí ani odkaz na službu serveru mapy.cz, díky které lze rychle vyhledat konkrétní spoj s jeho zobrazením na mapě.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam