Kroměřížská firma Navos měla loni tržby více než 5,5 miliardy korun

Foto: Navos KroměřížFoto: Navos Kroměříž
Foto: Navos Kroměříž
Politika a ekonomika 30. 10. 2017 | Autor: Jan Vondrášek

KROMĚŘÍŽ – Společnosti Navos z Kroměříže loni meziročně klesly tržby za prodej zboží, výrobků a služeb o 166 milionů korun. Firma, která obchoduje s obilovinami, olejninami, osivem, hnojivy, pohonnými hmotami i zemědělskou technikou, utržila zhruba 5,57 miliardy korun a vykázala zisk téměř 84 milionů korun. V roce 2015 společnost, která patří do koncernu Agrofert, zaznamenala zisk přesahující 137 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy na webu www.justice.cz.

Podle vedení společnosti lze loňský rok považovat za dobrý, přestože plán počítal s tržbami o 335 milionů korun vyššími. "Hlavním důvodem dosažení tohoto výsledku je pokles realizačních cen rostlinných komodit v roce 2016. Tento stav potvrzuje i dosažená obchodní marže, která za rok 2016 dosáhla 333,449 milionu korun, což znamená plnění plánu pouze na 85,6 procenta a propad o 55,837 milionu korun,“ uvedlo vedení ve výroční zprávě.

Pro letošní rok Navos plánoval posílení obchodního a ekonomického růstu. Společnost loni zaměstnávala v průměru 390 lidí, meziročně o 16 méně. Ke konci loňského roku pro Navos pracovalo 390 zaměstnanců.

Akciová společnost Navos vznikla 1. ledna 1994, má základní kapitál přes 395 milionů korun. Jejím jediným akcionářem je společnost Agrofert, kterou stejně jako celý koncern Agrofert ovládal předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Kvůli zákonu o střetu zájmů ale akcie svých firem vložil do svěřenských fondů. Novela je účinná od letošního února. Navos navazuje na tradici poskytování služeb zemědělcům, která je díky jeho předchůdcům v Kroměříži delší než staletá.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam