Plánovaná loupež se změnila v těžké ublížení na zdraví, pachatelem je mladý středoškolák

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 31. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Návrhem na podání obžaloby pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví, spáchaný navíc úmyslně, kvůli drogám, skončilo vyšetřování dosud netrestaného devatenáctiletého studenta střední školy z Otrokovic. Hrozí mu za to až desetileté vězení, řekla serveru Zlin.cz policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

I zkušeným kriminalistům dalo zabrat rozpletení zamotaného případu, který začal oznámením o loupeži notebooku a skončil těžkým zraněním jednoho z protagonistů.

Tři kamarádi vyrazili na smluvené místo v obci poblíž Zlína, kde měli podle domluvy koupit větší množství marihuany. Mladý muž, který obchod domlouval, však neměl v úmyslu za marihuanu zaplatit smluvených sto tisíc korun. Chtěl drogu ukrást. Tak se také stalo. Z vozidla prodejců vzal tři sáčky se sušinou, utíkal do vozidla, kterým přijeli, a zavelel devatenáctiletému řidiči, aby odjel. Prodejci se však rozběhli, jeden se snažil řidiče vytáhnout z auta a druhý nasedl na kapotu a snažil se mu zabránit v odjezdu. Devatenáctiletý řidič se však prudce rozjel, nedbaje na pasažéra na kapotě, a z místa odjel.

Následující den přišla zlodějům sms zpráva od prodejce marihuany, že kvůli zranění třiadvacetiletého mladíka na kapotě policistům oznámili, že se jednalo o krádež notebooku, aby se kvůli drogám zbytečně nedostali do problémů. "Než se však celá lež mohla zrealizovat, vozidlo s tříčlennou posádkou zlodějů, kteří u sebe měli téměř kilogram marihuany, zadrželi policisté ve Zlíně a převezli je na služebnu, kde postupně vyšlo najevo, jak se všechno stalo. Kriminalisté z toxi týmu navíc prověřují trestnou činnost spojenou s výrobou a distribucí drog u všech pěti protagonistů smutného drogového příběhu," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam