Ve Zlínském kraji napadl první sníh, sněžné dělo se rozjelo i u zlínského Prioru

První letošní sníh, u hotelu Horal (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)První letošní sníh, u hotelu Horal (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
První letošní sníh, u hotelu Horal (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Co se děje 30. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji napadl v pondělí první sníh, a to v Beskydech. Sněžné dělo se rozjelo také v centru Zlína u Prioru, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

První sněhové vločky spadly v pondělí například ve Velkých Karlovicích. Podle ředitele hotelu Horal Marka Bači napadlo ráno zhruba pět centimetrů sněhu. "Předpovědi počasí hlásí v dalších dnech oteplení, takže sníh určitě ještě roztaje. Teď se ale teplota pohybuje kolem nuly a sníh se zatím drží. Mizí jen na silnicích, ty jsou bez problémů sjízdné," uvedl Marek Bača.

První sněžení v závěru října není nijak výjimečné. "Například loni poprvé sněžilo dokonce už 5. října. A v roce 2009 přišla 15. října sněhová kalamita, která nás na pár hodin úplně odřízla od světa. Naproti tomu předloni sněžilo až v druhé půlce listopadu. Letošek je takový obvyklý průměr, nic extrémního," dodal Marek Bača.

Právě díky chladnějšímu počasí se v pondělí rozjelo také sněžné dělo v centru Zlína, a to na staveništi u Obchodního domu Prior. Žádná nová sjezdovka pro lyžaře tu ale nevzniká. "Důvodem pro používání sněžného děla v této fázi rekonstrukce je omezit prašnost při bourání zadní přístavby," upřesnila Mrtina Žáčková.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam