Konferenci o budování baťovských továren u nás i v cizině doplní výtvarná soutěž pro děti

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 31. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlíně, Otrokovicích a Uherském Hradišti se chystá několikadenní konference Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě. Její součástí bude i výtvarná soutěž, do které se mohou zapojit žáci z Česka i Slovenska, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Konference se uskuteční u příležitosti 120. výročí narození Jana Antonína Bati (11. března 1898). Součástí pocty tomuto významnému podnikateli je vyhlášení výtvarné soutěže pro žáky základních škol.

"Soutěž je organizována pro žáky 6. až 9. tříd základních škol a žáky primy až kvarty osmiletých gymnázií v České a Slovenské republice. Úkolem v soutěži je zobrazit představu továren a měst, pokud možno v baťovském stylu, představ o firmě Baťa, šíření baťovských myšlenek, strojů i lidí ze Zlína do světa," vysvětlila Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury.

Výtvarná soutěž je dvoukolová. Práce nejprve vyhodnotí učitelé ve škole, následně zašlou na adresu Městského úřadu Otrokovice počet výtvarných prací dle vlastního uvážení. "Do výtvarné soutěže přijímáme obrázky libovolného rozměru do formátu A3 nebo A4 a v libovolném počtu z každé školy. Práce musí být označeny názvem, jménem autora, věkem, třídou a názvem školy," upřesnila Šopíková. Doplnila, že uzávěrka soutěže je 22. prosince. Práce, které přijdou po tomto datu, nebudou již do soutěže zařazeny.

Soutěžní výtvarné práce vyhodnotí odborná porota. "Ocenění soutěžící budou pozváni na slavnostní vyhlášení soutěže spojené s předáním cen, které se bude konat příští rok v březnu na besedě pro žáky středních a základních škol v Otrokovicích," uzavřela vedoucí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam