Sezonu v holešovském zámku definitivně ukončí výstava leteckých modelů, betlémů a historických baněk

Zámek Holešov (Foto: MKS Holešov)Zámek Holešov (Foto: MKS Holešov)
Zámek Holešov (Foto: MKS Holešov)
Kultura 31. 10. 2017 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Noční prohlídka v duchu pohádek, plánovaná na sobotu 4. listopadu, návštěvnickou sezonu v holešovském zámku uzavře jen symbolicky. Do konce roku se zde ještě uskuteční výstavy leteckých modelů, betlémů a historických baněk, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Výstavy a prohlídky zatím přivedly do holešovského zámku 22 tisíc návštěvníků. Vzhledem k plánovaným předvánočním výstavám a dalším akcím však číslo ještě poroste.

"Držíme si svůj standard. Uzavírání sezony je ale v našem případě pouze symbolické, k poslednímu říjnu jako na jiných památkách produkčně nekončíme. Před vánocemi ještě otevřeme výstavu leteckých modelů a betlémů a historických baněk. Předpokládáme proto, že se na konci roku dostaneme na stejné číslo jako loni - 25 tisíc návštěvníků," zhodnotil návštěvnost Pavel Chmelík, ředitel Městského kulturního střediska Holešov, které utváří kulturní nabídku v Holešově, spravuje zámek, Šachovu synagogu a Zámeckou kovárnu.

Největší pozornost jako každý rok přilákaly výstavy. Zámeckou galerii za první tři čtvrtletí navštívilo 16 tisíc lidí. S ohledem na připravované předvánoční projekty se však toto číslo zvedne a očekává se, že bude stejné jako loni, kdy sem zavítalo 18 tisíc lidí. Největším letošním tahákem byla výstava živých exotických zvířat, kterou si nenechalo ujít 12 tisíc návštěvníků. Zbylé čtyři tisíce si prohlédly Andyho Warhola, 100 let Hollaru, Letní iluze a další menší expozice.

Veřejnost do Holešova přitáhly také tradiční prohlídky zámku včetně nočních prohlídek, synagogy a kovárny. Ke konci října je navštívilo něco málo přes šest tisíc lidí. I v tomto případě však platí, že se číslo ještě zvedne a přiblíží k roku 2016, kde dorazilo 6 800 turistů. Holešovský zámek totiž ještě čeká tradiční noční prohlídka na závěr sezony, na kterou se v průměru přijde podívat kolem tisícovky lidí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam