Podnikatel Vaškůj půjde zase k soudu

Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 30. 10. 2017 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Případ kontroverzního podnikatele Romana Vaškůje musí znovu projednat zlínský krajský soud. Vrchní soud v Olomouci totiž zrušil jeho poslední rozsudek, který jej poslal na osm let za mříže, a spis opět vrátil soudu k dořešení. Vaškůj však už přes rok žije v zahraničí a vědět o sobě dává i na sociálních sítích. Přitom je na něj vydán evropský zatykač.

„Mohu potvrdit, že případ byl projednaný v neveřejném zasedání na konci září. Rozsudek byl zrušen a vrácen zpět k novému projednání,“ potvrdil serveru Zlin.cz mluvčí olomouckého Vrchního soudu Stanislav Cik. Proč ale senát rozsudek zrušil, zatím Cik komentovat nemohl, protože odůvodnění ještě nedostaly všechny zúčastněné strany.

Zlínský krajský soud poslal loni čtyřiapadesátiletého Vaškůje na osm let za mříže kvůli mnohamilionovým podvodům. V případu šlo o nákup leteckého petroleje pro kunovickou společnost Discovery Travel, kde byl Vaškůj společníkem. Palivo mělo být použito v letadlech, díky čemuž nepodléhalo zdanění. Podle obžaloby ale značná část petroleje skončila u prodejců pohonných hmot. Podnikatel už byl před několika lety jednou odsouzen za podobný trestný čin na 7,5 let. Vaškůj si tehdy část trestu odseděl a byl podmínečně propuštěný. Jenomže podmínku porušil a měl se vrátit zpět do vězení. „Což ale neudělal a dopustil se tedy maření výkonu úředního rozhodnutí. Soud je proto odsoudil k výkonu trestu na dobu desíti měsíců. Odsouzený však do výkonu trestu doposud nenastoupil. V loňském roce byl proto na uvedenou osobu vydán zatýkací rozkaz,“ uvedla před časem mluvčí městského soudu v Brně Petra Hovorková.

Vaškůj ale podle všeho pobývá opět ve Vídni, kam už jednou uprchl před devíti lety. Sám to totiž udává na svém facebookovém profilu Roman Vaškůj LeBlanc. Policii se jej však zatím nepodařilo do Česka dostat.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam