Vyznamenání od prezidenta se dočkal i profesor ze zlínské univerzity

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 1. 11. 2017 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Mezi osobnostmi, které u příležitosti státního svátku 28. října ocenil v Praze prezident republiky Miloš Zeman, byl také profesor působící na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Serveru Zlin.cz to řekl Jan Malý z tiskového oddělení školy.

Medaili za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství získal ekonom a vysokoškolský pedagog Milan Zelený. Profesor je se zlínskou univerzitou spojen již dlouhá léta. 

Milan Zelený se ve své práci specializuje na systémy řízení a propagaci Baťovy soustavy řízení, na multikriteriální rozhodování a produktivitu práce. Je zastáncem kapitalismu svobodného trhu a nestranického a neideologického přístupu k ekonomice. Jako vysokoškolský pedagog pracoval na řadě univerzit po celém světě. V letech 1982 – 2015 byl profesorem na Fordham University v New Yorku. Od roku 1998 působí na Fakultě managementu a ekonomiky UTB. "V současné době zde školí posluchače doktorského studia a vede doktorské práce, přednáší ve výuce pro nadané studenty, přednáší v rámci celoživotního vzdělávání na tzv. Baťově manažerské škole, podílí se na přípravě strategických záměrů UTB, zabývá se problematikou podnikatelských univerzit a aktivně publikuje. Dále hostuje na univerzitách po celém světě," konstatoval Malý.

Oceněnému profesorovi Zelenému dlouhodobě patří první příčka v žebříčku nejcitovanějších českých ekonomů. Je autorem stovek odborných publikací, esejů i populárních článků. Je také nositelem řady mezinárodních ocenění a pravidelně bývá uváděn v prestižních publikacích Who's Who in America nebo Who's Who in Science and Engineering.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam